یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

معاون وزیر بهداشت خبر داد:

ارائه پایان‌نامه‌ در گروه علوم پزشکی اختیاری است/ الکترونیکی شدن رساله‌ها

پایان نامه

معاون آموزشی وزارت بهداشت از اقدامات وزارت بهداشت درباره پیشگیری از وقوع تخلف در پایان نامه‌های علوم پزشکی خبر داد و گفت: پایان نامه‌های علوم پزشکی اختیاری هستند.

به گزارش مفدا، دکتر باقر لاریجانی گفت: وزارت بهداشت یک کار بسیار وسیعی در حوزه پایان نامه‌ها انجام داده است و گزارش تحقیقی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره تخلف در پایان نامه‌ها ارائه شد از سوی وزارت بهداشت انجام گرفت.

وی افزود: ما وضعیت مشکلاتی که در پایان نامه‌ها وجود دارد را گزارش کردیم اما در مجموع دانشگاه‌های علوم پزشکی از همه بخش‌ها تخلفات کمتری دارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: از زمان ارائه آن گزارش، ما وضعیت پایان نامه‌های تحصیلی را دنبال کرده‌ایم و به تازگی بازبینی در مورد پایان نامه‌های تحصیلی انجام داده‌ایم که در ماه‌های آینده نهایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بخش زیادی از پایان نامه‌های حوزه علوم پزشکی اختیاری است و تاکید کردیم به دانشگاه‌های علوم پزشکی که نیازی به اجبار در ارائه پایان نامه در گروه پزشکی نیست.

لاریجانی یادآور شد: به دنبال این هستیم که پایان نامه‌ها الکترونیک شده و به مقاله علمی تبدیل شوند. این پروژه تقریباً به زودی تکمیل شده و به دانشگاه ها اعلام خواهد شد.

به گزارش مهر، وی خاطرنشان کرد: در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی شورای اخلاق در پژوهش تشکیل شده است تا به تخلفاتی که در زمینه آموزش و پژوهش در بخش پایان نامه‌ها رخ می‌دهد به طور جدی رسیدگی شود. این کمیته‌های اخلاق بر رعایت اخلاق در موضوعات پژوهشی و مقالات تاکید جدی دارند.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.