یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

با برتری دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی و امیرکبیر؛

مرحله مقدماتی منطقه‌ای مسابقات ملی مناظره دانشجویان برگزار شد

مناظره دانشجویی

مرحله مقدماتی منطقه‌ای‌(تهران و البرز) مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران با حضور چهار تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی تهران، امیرکبیر و تهران روز گذشته در "تالار دانشجو" دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

به گزارش مفدا، در مرحله مقدماتی منطقه‌ای هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران، تیم‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه امیرکبیر با کسب پیروزی بر رقبای خود به مرحله بعدی مسابقات راه‌ یافتند.

بر اساس این گزارش، در بخش اول این دوره از مناظره، تیم دانشجویی "ارغنون" دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان تیم موافق و تیم "منطق" دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان مخالف با گزاره "در بیماری‌های لاعلاج، بیمار حق انتخاب خاتمه حیات خود را بایستی داشته باشد" به رقابت باهم پرداختند و در نهایت تیم علوم پزشکی شهید بهشتی با کسب ۹۵ امتیاز به عنوان پیروز مسابقه به مرحله بعدی راه یافت. همچنین تیم علوم پزشکی تهران در این رقابت ۷۲ امتیاز کسب کرد.

در بخش بعدی دو تیم دانشجویی "ققنوس" و "‌همپاد" به ترتیب از دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران در گزاره "مذاکره در ارتباط با سیاست‌های دفاعی و موشکی، امنیت ایران در منطقه را با چالش مواجه می‌کند" باهم رقابت کردند که در نهایت تیم امیرکبیر با کسب ۸۶ امتیاز به مرحله بعدی مسابقات مناظره دانشجویی راه یافت.

بر این اساس، هادی محمدی دانشجوی دکترای نانوتکنولوژی پزشکی، علی پزشکی دانشجوی دکترای سیاستگذاری غذا و تغذیه، سریه قاسم پور دانشجوی دکترای فیزیولوژی و علی جعفری دانشجوی دکترای فیزیولوژی اعضای تیم ارغنون دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و محمدجواد آسرایی، سینا صفری و مهرآرا دلجو دانشجویان کارشناسی صنایع و کیمیا نعمت پور دانشجوی کارشناسی نساجی اعضای تیم ققنوس دانشگاه امیرکبیر را تشکیل می‌دهند.

گفتنی است، مسابقات ملی مناظرات دانشجویی با هدف رشد و شکوفایی فرهنگ گفت وگو، زمینه سازی برای شکل‌گیری تفکر خلاق و نقاد در میان دانشجویان، ایجاد انگیزه در جامعه جهت گرایش به ارتقای دانش و آگاهی، آموزش مسائل و مطالب علمی به صورت جذاب، قابل پذیرش و اثربخش و تمرین و تقویت فعالیت‌های گروهی منسجم و هدفمند به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، مرحله پایانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران آذر ماه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.