دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۶

به مناسبت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر؛

کارگاه آموزشی نماز ، امر به معروف و نهی از منکر با موضوع " اخلاق اداری" در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی نماز، امر به معروف و نهی از منکر ویژه کارکنان با حضور حجه السلام عبادی از اساتید حوزه و دانشگاه در نمازخانه ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، این کارگاه آموزشی به مناسبت هفته احیاء امر به معروف و نهی از منکر با موضوع " اخلاق اداری " با حضور اساتید و کارکنان یکشنبه ۱۷ شهرویور ماه ۹۸ همزمان با نماز ظهر و عصر در نمازخانه ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد.

حجه الاسلام عبادی مدرس این کارگاه به اهمیت و جایگاه شرعی و فقهی این فریضه در دین اسلام پرداخت و گفت: در اهمیت و ارزش این فریضه الهی همین بس که امام حسین (ع) شهید این راه بوده و هدف از نهضت تاریخ ساز و انسان ساز خود را عمل به امر به معروف و نهی از منکر در بلاد اسلامی می داند.

وی افزود: اگر حتی نگاهی گذرا با تاریخ قیام عاشورا داشته باشیم متوجه خواهیم شد که این قیام برای مبارزه با بدعت ها و ظلم و جور به وجود آمد ، چون این منکر های جامعه اسلامی ارزش ها و اصول اسلام ناب را هدف گرفته بود.

وی از فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) یاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه امروز بنا به دلایلی عمل به آن در جامعه ای که احکام اسلامی باید برآن حاکم باشد ، به ورطه فراموشی سپرده می شود.

وی در ادامه مطالبی در خصوص ضرورت و وجوب امر به معروف و نهی از منکر ،  تبیین جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در نظام اداری و اخلاق اداری بیان کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.