سه‌شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲

به مناسبت روز جهانی خودکشی؛

تنها پنج دقیقه برای یادگیری دانش QPR زمان لازم است

1

QPR دانشی برای پیشگیری از خودکشی است که در برشور اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به راحتی می توان با صرف مدتی کوتاه به یادگیری آن پرداخت.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، همزمان با فرارسیدن روز خودکشی؛ اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برشور" دانشی برای پیشگیری از خودکشی" را تهیه و منتشر کرده است.

سمانه اسحاق زاده کارشناس مسئول اداره مشاوره و سلامت روان گفت: سالانه بیش از ۸۰۰۰۰۰ نفر به واسطه خودکشی می میرند و هر ۴۰ ثانیه یک نفر اقدام به خودکشی می کند. نرخ خودکشی در ایران ۳/۵ گزارش شده است که یک درصد مرگ و میر را به خود اختصاص می دهد.

وی با شاره به اهمیت آگاهی دانش پیشگیری از خودکشی در بین افراد غیر متخصص ادامه داد:  طیف وسیعی از متخصصان این حوزه بر این باور هستند که اشخاص متمایل به خودکشی آرزوی مرگ ندارند بلکه فقط نمی توانند ادامه زندگی در شرایط فعلی ناراحتی را تصور کنند و همانطور که آموختن مهارت احیای قلبی ریوی برای افراد جامعه ضروری می باشد؛ یادگیری دانش QPR نیز برای عموم افراد ضروری به نظر می رسد.

اسحاق زاده در پایان افزود: دانش مذکور شامل سه مهارت پرسیدن، ترغیب کردن و ارجاع دادن است و سرنخ های خطر خودکشی در چهار بخش مستقیم کلامی، غیرمستقیم کلامی، رفتاری و موقعیتی دسته بندی می شوند.

گفتنی است تنها کافی است پنج دقیقه از وقت امروز خود را جهت یادگیری خلاصه ای از دانش QPR صرف نمایید و بر روی لینک ذیل جهت دریافت فایل برشور کلیک نمایید.

دریافت فایل

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.