شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

در نشست کمیته تغذیه علوم پزشکی شهرکرد مطرح شد:

از راه‌اندازی نانوایی در رحمتیه تا استفاده از بطری‌های دوغ به جای بسته‌بندی لیوانی

کمیته تغذیه. شهرکرد

راه‌اندازی نانوایی در رحمتیه، استفاده از بطری‌های دوغ و افزایش ظروف غذاخوری در سلف بخشی از گفت‌وگوهای اعضای کمیته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در نشست این کمیته بود.

به گزارش مفدا شهرکرد، مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: پیش بینی می‌شود، با همکاری شرکت غذایی طرف قرارداد دانشگاه، نانوایی رحمتیه تا پیش از آغاز مهر امسال به بهره برداری رسیده و علاوه بر تأمین مصرف روزانه نان مورد نیاز غذاخوری مجتمع رحمتیه و مراکز درمانی، امکان ارائه خدمات بر اساس تعرفه دولتی به دانشجویان و کارمندان هم فراهم شود.

میثم قاسم پور با بیان اینکه تأمین قاشق و چنگال جدید و دیگر ظروف مورد نیاز در غذاخوری رحمتیه بر عهده شرکت غذایی است، افزود: بر اساس نظر اعضای کمیته تغذیه، این اقلام تا پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، تهیه و در اختیار مراجعه‌کنندگان به غذاخوری رحمتیه قرار می‌گیرد و برای تعویض سینی‌های غذا هم اقدام خواهد شد.

وی تصریح کرد: بنا به گزارش‌های دریافتی درخصوص آسیب دیدگی بسته‌بندی دوغ‌های لیوانی و احتمال بروز برخی آلودگی‌ها، از این پس دوغ با بسته‌بندی بطری در وعده‌های غذایی توزیع می‌شود.

قاسم پور، توجه به گرم نگهداشتن غذا در زمان توزیع با اصلاح سامانه گرم کن توزیع، هماهنگی با معاونت فرهنگی و امور دانشجویی برای بازدید مسئولان مراکز آموزشی درمانی هاجر و کاشانی از آشپزخانه رحمتیه و تدوین شیوه نامه تغذیه کارکنان و اساتید دانشگاه را از دیگر مورد مطرح شده در نشست کمیته تغذیه برشمرد.

گفتنی است، نشست کمیته تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در دفتر سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.