شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶

به همت کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه؛

اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی فسا در روستای بید زرد برگزار شد

اردوی جهادی فسا

به همت کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا، اردوی جهادی یک روزه ای با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت بهداشتی این دانشگاه و اداره ورزش و جوانان شهرستان فسا، در روستای بید زرد بخش شیبکوه برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا، "محمد مهدی بردبار" دبیر کانون فعالیت های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اعلام این خبر گفت: این اردوی جهادی یک روزه به همت کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم پزشکی فسا و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی و معاونت بهداشتی دانشگاه و همچنین اداره ورزش و جوانان شهرستان فسا در روستای بید زرد بخش شیبکوه برگزار شد.

وی ادامه داد: غربالگری مردم روستا از نظر فشارخون و قند خون و شاخص توده ی بدنی به همراه آموزش های لازم درباره این موضوعات، ویزیت رایگان مردم توسط پزشک و توزیع دارو های تجویز شده، مشاوره های مامایی به خانم های باردار و زنان روستا، توزیع بروشور با موضوعات مختلف بین مردم روستا و اجرای مسابقات مختلف ورزشی و فرهنگی به همراه اهدای جوائز با همکاری اداره ی ورزش و جوانان، از فعالیت های اجرا شده در این اردو بوده است.

بردبار افزود: پزشک "دکتر کشاورز"، بهورز "خانم ارجمند"، ماما "خانم عباسی" و از اداره ورزش وجوانان "آقایان باغبان و رستم پور" و "خانم کمال" در این اردو حضور داشتند.

دبیر کانون فعالیت های جهادی دانشگاه خاطرنشان کرد:  شاخص توده بدنی : ۳۵ نفر،  فشارخون : ۸۰ نفر،  قند خون :۵۵ نفر، ویزیت پزشک : ۴۸ نفر، ویزیت ماما : ۲۰ نفر و اقدامات فرهنگی و ورزشی به ۸۰ نفر از کودکان ارائه شد که در مجموع حدودا به ۲۰۰ نفر از مردم روستا خدمات ارائه شد.

گفتنی است، از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز محمد سلیمانیان، علی نکوئیان، محسن زارع، علیرضا شادمانی و محمدمهدی بردبار و خانم‌ها مریم سینا، فاطمه راست روان، یاسمین ذوالقدر، فاطمه سادات رضوی، زهرا صائب، فاطمه زارعی، فاطمه صمدی و محدثه زینل نیا نیز در این اردوی جهادی حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.