یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷

در نشست کمیته ایمن‌سازی اماکن دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد مطرح شد؛

خوابگاه کاشانی در اولویت مقام‌سازی است / جذب مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل سالن غذاخوری رحمتیه

ایمن سازی. شهرکرد

اعضای کمیته ایمن‌سازی اماکن دانشجویی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بر لزوم سرعت بخشی به اجرای طرح مقاوم‌سازی خوابگاه دانشجویی کاشانی و جذب مشارکت بخش خصوصی برای تکمیل سالن غذاخوری رحمتیه تأکید کردند.

به گزارش مفدا شهرکرد، سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه گفت: طرح مقام سازی خوابگاه کاشانی در اولویت اجرای طرح‌های ایمن سازی اماکن دانشجویی قرار دارد و با پایان عملیات اجرایی این طرح می‌توان از ظرفیت ۱۴۰ نفره این خوابگاه برای اسکان دانشجویان دوره دستیاری، کارورز و بالینی استفاده کرد.

عبدالمجید فدایی با بیان اینکه خوابگاه مولوی به عنوان یکی از خوابگاه‌های موجود در سطح شهر با تقاضای بالای دانشجویان روبروست، تصریح کرد: با توجه به اولویت اختصاص خوابگاه به دانشجویان نوبت روزانه و همچنین دانشجویان دوره دستیاری و کارآموزی پزشکی در خوابگاه مولوی، پیشنهاد ایجاد خوابگاه استیجاری با نظارت دانشگاه در جنب خوابگاه مولوی در حال بررسی است.

وی افزود: برای تکمیل عملیات ساخت غذاخوری رحمتیه و بهره برداری از این طرح باید فرآیند اداری برای جذب مشارکت بخش خصوصی با سرعت بیش‌تری دنبال شود چراکه این فضا نقش مهمی در تأمین رفاه دانشجویان دارد.

سرپرست مدیریت منابع فیزیکی و نظارت بر طرح‌های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد هم در ادامه این نشست با اشاره به اینکه تمامی خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد براساس قدمت ساختمان در طرح مقام سازی اماکن دانشجویی مورد بررسی قرار می‌گیرند، گفت: برای اجرای طرح مقام‌سازی خوابگاه کاشانی، نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مصطفی هاشمی با اشاره به اینکه سامانه اعلان حریق در تمامی خوابگاه‌های دانشجویی علوم پزشکی شهرکرد نصب و راه‌اندازی شده است، افزود: برای ایجاد سامانه اطفاء حریق در دو خوابگاه دانشجویی برنامه ریزی لازم انجام می‌شود.

وی با ارائه پیشنهادی مبنی بر تدوین دستورالعمل اجرایی برای ناظران خوابگاهی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه و مواقع اضطراری یادآور شد: تدوین این دستورالعمل و ارائه آموزش‌های لازم می‌تواند، سرعت عکس العمل مسئولان خوابگاهی را دراین گونه موارد افزایش داده و از بروز خسارات بیش‌تر، جلوگیری کند.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد هم در ادامه این نشست گفت: در سال تحصیلی گذشته و در فواصل زمانی مختلف بیش از ۱۵ مورد آزمایش نشت گاز در خوابگاه‌های دانشجویی رحمتیه انجام شده است.

میثم قاسمپور افزود: درهای خروج اضطراری در خوابگاه‌های دانشجویی به سامانه دربازکن الکترونیک مجهز شده که علاوه بر افزایش ضریب امنیت این اماکن، گشودن درها در کمترین زمان در مواقع اضطراری از مزیت‌های نصب این سامانه به شمار می رود.

نشست کمیته ایمن‌سازی اماکن دانشجویی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، شنبه، ۲۳ شهریور در سالن جلسات حوزه ریاست این دانشگاه برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.