شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰

دستاوردهای سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان به وزارت بهداشت

d0690efc-7dda-46a5-9866-bfa9030f9a3c (1).jpg

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سفر کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی لرستان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سفر کرد.
‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا به نقل از وبدا لرستان، دکتر محمد رضا نیکبخت در اولین روز از این سفر چند روزه به منظور پیگیری مطالبات حوزه‌ی سلامت استان با برخی از معاونین وزیر و مدیران وزارت بهداشت دیدار و گفتگو کرد.
‎این دیدارها در شرایطی انجام شد که دستاوردهای مهمی را در جهت پیشبرد برنامه های دانشگاه به دنبال داشت.

‎*دیدار با دکتر پیر حسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور

‎این دیدار با رویکرد پیگیری مشکلات سازمان فوریت های پیش بیمارستانی لرستان انجام شد که در آن اعتبارات و مصوبات خوبی را به دنبال داشت.
‎احداث سوله بحران و جایگاه آشیانه بالگرد اورژانس هوایی خرم‌آباد در بیمارستان ۵۰۰ تخت‌خوابی در دست ساخت نیایش، تعمیر، بازسازی و راه‌اندازی درزین آمبولانس (اورژانس ریلی) برای اولین بار در کشور در لرستان، توسعه و تجهیز پایگاه‌های اورژانس سطح استان و استقرار جایگاه سامان های McMc و آسایی و مرکز  Eoc ستاد دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزایش وتوسعه و تجهیز ناوگان آمبولانس‌های لرستان، انتخاب لرستان به عنوان استان معین در خصوص پشتیبانی مراسم اربعین حسینی و استقرار نیروهای عملیاتی سازمان اورژانس لرستان در مرزهای غربی کشور چزابه، مهران، شلمچه، خسروی، مذاکرات اولیه جهت جذب و راه‌اندازی پایگاه‌های جدید اورژانس ۱۱۵ سراسر استان لرستان طبق برنامه ششم توسعه مهم ترین مصوبات این دیدار بودند.
‎در این دیدار دکتر صفدری معاون توسعه، مدیریت و منابع دانشگاه نیز حضور داشت.

‎*دیدار با دکتر پریدار قائم مقام معاون توسعه و مدیر کل امور پشتیبانی و رفاهی وزارت بهداشت

‎در این نشست نیز مواردی از جمله اختصاص ۹ دستگاه آمبولانس کمک دار ویژه مناطق صعب العبور و کوهستانی سطح استان به تصویب رسید.
‎معاون توسعه و هاشم بهاروند مدیر خدمات و پشتیبانی دانشگاه نیز در این نشست حاضر بودند.


‎*دیدار با دکتر ناصری نماینده وزیر و دبیر هیئات امنا و شوراها وزارت بهداشت و دکتر مهدی یوسفی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت

‎در این دیدار عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت که در آن تفاهم نامه مشترک تامین تجهیزاتی دستگاههای ام آر آی شهرستان بروجرد، سی تی اسکن بیمار ستان شهدای عشایر خرم آباد آنژیوگرافی قلب خرم آباد،تجهیزات پزشکی بیمارستانهای سطح استان منعقد شد.


‎*دیدار با خانم دکتر بالادست رئیس اداره توزیع نیروی متخصص معاونت درمان وزارت بهداشت

‎در این دیدار که دکتر عباس پزشکی معاون درمان دانشگاه نیز در آن حضور داشت،پیرامون افزایش اختصاص پزشکان فوق تخصص و متخصص برای حضور در مراکز آموزشی درمانی و بیمارستانهای سطح استان بحث و تبادل نظر شد.
‎بر این اساس مصوب شد در طرح توزیع این متخصصین ظرف آبان ماه آینده لرستان با توجه به محرومیت و نیاز مبرم، به صورت ویژه دیده شود.


‎*دیدار با خانم دکتر لاری معاون دانشجویی فرهنگی وزارت بهداشت و ‎دکتر خدابنده‌لو مدیر کل دانشجویی این وزارت

‎در این دیدار نیز دکتر اصغر سپهوند معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه دکتر نیکبخت را همراهی کرد.
‎ مساعدت درخصوص تخصیص اعتبار تکمیل خوابگاه دانشجویی درحال احداث مجتمع پردیس کمالوند خرم‌آباد، افزایش سقف تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی، وام مسکن، وام تحصیلی، وام ضروری، کمک به امور تربیت‌بدنی رشته‌های مختلف قهرمانی و همگانی و برگذاری مسابقات ورزشی دانشجویان و کارکنان، کمک و ارتقاء و افزایش سرانه بودجه و همچنین برنامه‌های قرآن و عترت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه مهم‌ترین موارد مصوب شده در این نشست بودند.
‎همچنین در این دیدار از معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر برای سفر به لرستان و شرکت در مراسم آیین بازگشایی سال تحصیلی جدید دانشجویان جدیدالورود و بازدید از دانشگاه علوم پزشکی لرستان دعوت به‌عمل آمد که با موافقیت این مقام مسئول همراه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.