دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

نشست هماهنگی ثبت نام و مراسم استقبال از دانشجویان جدید الورود برگزار شد

نشست روسای دانشکده ها

نشست هماهنگی برای ثبت نام دانشجویان جدید الورود و مراسم توجیهی با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی و نمایندگان معاونت های آموزشی و پژوهشی و روسای دانشکده ها برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، نشست هماهنگی برای ثبت نام دانشجویان جدید الورود و مراسم توجیهی با حضور  معاون فرهنگی و دانشجویی و نمایندگان معاونت های آموزشی و پژوهشی و روسای دانشکده ها با هدف تسهیل در انجام امور ثبت نام و آشنایی دانشجویان جدیدالورود با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار و تصمیمیاتی در این اتخاذ گردید.

دکتر محمد رستم پور معاون فرهنگی و دانشجویی در این نشست با اشاره به اینکه هرساله دانشکده ها پس از اعلام نتایج کنکور اقدام به ثبت نام دانشجویان جدید الورود می کنند اما باید قبل از آغاز ثبت نام هماهنگی های لازم صورت گیرد، گفت:  دانشکده های  هرساله بر اساس ساختار تعیین شده اقدام به ثبت نام از دانشجویان جدید الورود می کنند و با توجه به اینکه خانواده های بسیاری از دانشجویان در روز ثبت نام حضور دارند لازم است تا با فراهم نمودن امکانات اولیه شرایط  مناسبی را ایجاد کنیم و به تکریم ارباب رجوع توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی ادامه داد: خوابگاه های دانشجویی برای اسکان دانشجویان آماده شده و لازم است بر اساس الویت هایی که در قانون مشخص شده این خوابگاه ها به دانشجویان متقاضی تحویل گردد.

فیروز نصیرزاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه در ادامه با اشاره به دستور العمل صادره ازسوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برنامه ریزی مناسب برای استقبال شایسته از دانشجویان جدید الورد اظهار کرد: لازم است برای آشنایی دانشجویان غیر بومی با شهر محل تحصیل، جلسات توجیهی در زمینه مسایل فرهنگی استان برگزار شود و از حضور و مشارکت تمامی گروه ها و نهادهای دانشجویی  در برنامه استفاده شود.

وی ادامه داد: بر این اساس با برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شده است تا مراسم توجیهی دانشجویان جدید الورد به صورت متمرکز در اول مهرماه سالجاری در دانشکده پزشکی برای دانشجویان وردی مهرماه برگزار شود و لازم است نمایندگان معاونت آموزشی و روسای دانشکده ها برای هدایت دانشجویان برای شرکت فعال در این مراسم همکاری نمایند و همچنین در هریک از دانشکده ها به صورت مجزا مراسم توجیهی ویژه دانشجویان جدید الورد را با حضور مسوولان آن دانشکده و نمایندگان ستادهای دانشجویی برگزار نمایند.

مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه خاطرنشان کرد: در این مراسم متولیان دانشجویی دانشگاه جهت اجرای مراسم همکاری و مساعدت لازم داشته باشند.

دکتر احمد لسانی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خوابگاه های دانشجویی اظهار کرد: ما با وجود همه مشکلات مالی و تخصیص نیافتن به موقع اعتبارات تلاش نموده ایم تا شرایط مناسبی را برای اسکان دانشجویان در خوابگاه های دانشجویی فراهم نماییم.

وی همچنین ادامه داد: دانشجویان مازاد و شهریه پرداز می توانند با پرداخت هزینه از خوابگاه های مشارکتی استفاده کنند.

دکتر لسانی خاطرنشان کرد:در راستای تسریع در امور در سال تحصیلی جدید مسوولیت صدور کارت دانشجویی با معاونت آموزشی خواهد بود.

در پایان این جلسه هریک از حاضرین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.