چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

به همت انجمن علمی دانشجویی رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی گناباد:

کمپین "مبارزه با پوکی استخوان" در گناباد برگزار می‌شود

سجاد شیرین بنیاد دبیر انجمن علمی رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

دبیر انجمن علمی دانشجویی رادیولوژی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: کمپین مبارزه با بیماری پوکی استخوان توسط این انجمن علمی دانشجویی در گناباد برگزار می‌شود.

"سجاد شیرین بنیاد" در گفت و گو با مفدا –گناباد، اظهار کرد: بعد از تشکیل اولین جلسه شورای مرکزی این انجمن، روی کسب مجوز برای این کمپین تمرکز کردیم که با کمک مدیریت تعالی فرهنگی مجوز آن را دریافت کردیم.

وی ادامه داد: این کمپین در خصوص مبارزه با بیماری پوکی استخوان بوده که به عنوان بیماری رایج قرن به شما رفته و لذا هدف از کار این بوده که به سالمندان هشدارهای لازم داده شود؛ چراکه این بیماری، یک بیماری خاموش است.

دبیر انجمن علمی دانشجویی رادیولوژی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان اینکه در قالب این کمپین میزان خطر این بیماری در افراد مختلف و به ویژه سالمندان سنجیده خواهد شد، تصریح کرد: برنامه ریزی شده که این کمپین در ترم جدید در سطح شهر و روستاهای گناباد برگزار شود.

شیرین بنیاد همچنین گفت: انجمن علمی دانشجویی رادیولوژی یک انجمن تازه تاسیس بوده و شورای مرکزی آن از هفت نفر عضو و از دانشجویان همه ترم‌های این رشته تشکیل شده است.

وی افزود: برای ترم جدید کارگاه‌هایی برای آشنایی با تفسیر گرافی ویژه دانشجویان رادیولوژی و پرستاری و پزشکی دانشگاه، با کمک اساتید دانشگاه و بیمارستان در دو مرحله مقدماتی و پیشرفته برگزار خواهد شد.

شیرین بنیاد ابراز کرد: همچنین برگزاری کارگاه‌های پروپزال نویسی و آنچه که نیاز دانشجویان و علی الخصوص دانشجویان جدید الورود برای فعالیت های علمی و پژوهشی بوده نیز برای ترم جدید برنامه ریزی شده است.

دبیر انجمن علمی دانشجویی رادیولوژی مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی گناباد عنوان کرد: برای یادآوری و مرور آناتومی مورد نیاز بالینی ویژه همه دانشجویان دانشگاه هم کارگاه‌هایی برگزار خواهد شد که امیدوارم شاهد استقبال بالای دانشجویان در این کارگاه ها باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.