شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶

دکتر حسین کریم

پیام رئیس دانشگاه بمناسبت روز پرستار

دکتر کریم کرمانشاه

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با طراحی برنامه هفته "سپاس پرستار" و اجرای این طرح در سطح استان، به وضوح دیدیم که پرستار در میان اقشار مختلف مردم و مسوولان جایگاهی به مراتب ویژه و والا دارد و این ،مایه دلگرمی و خشنودی است.

سالروز میلاد فرخنده حضرت زینب (س) و روز پرستار را به همکاران صمیمی و مهربان خودم در گستره سخت و البته پر قدر پرستاری تبریک می گویم.
شکی نیست که نمی توان به سادگی از زحمات شبانه روزی پرستاران و مشقات کار آنان تقدیر کرد ، اما امسال در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با طراحی برنامه هفته "سپاس پرستار" و اجرای این طرح در سطح استان، به وضوح دیدیم که پرستار در میان اقشار مختلف مردم و مسوولان جایگاهی به مراتب ویژه و والا دارد و این ،مایه دلگرمی و خشنودی است.
حضور جمع کثیری از مدیران  ، منتخبین مردم ، معتمدین ، روحانیان، دانشگاهیان، دانشجویان ، کارمندان ، کارمندان ، ورزشکاران، بانوان ،دانش آموزان و... گواه روشنی بر ارج و ارزش این قشر ایثارگر در لایه های مختلف جامعه دارد و هرچند ،گاهی، برخی درصدد خدشه وارد کردن به این خدمات ،سیاه نمایی و بی اعتمادسازی هستند، اما کلیت جامعه،نسبت به مقوله سلامت و متولیان آن قدرشناس و بصیر هستند.
البته در اینجا باید یادآور شوم تنها این پرستاران نیستند که چنین مورد تمجید جامعه اند که تمامی رسته های خدمت به بیماران در رشته های مختلف بهداشتی، درمانی،تشخیصی، آزمایشگاهی و... در این دایره قرار می گیرند، زیرا ما معتقدیم کار درمان کاملا تیمی بوده و نمی توان بدون این همکاری به امر مهم و مقدس سلامت بیماران دست یافت . بنابراین سپاسگزاری پیش گفته را برای همه همکاران قلمداد می کنیم.
اینجانب وظیفه خود می دانم از طرف همکاران عزیزم در مجموعه بزرگ و خدمتگزار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بخصوص پرستاران دلسوز و دانا از استاندار محترم کرمانشاه، نمایندگان ارجمند مردم در مجلس شورای اسلامی،  ائمه محترم جمعه ، فرمانداران ،روسا و مدیران کل سازمان ها و ادارات ،از جمله سازمان جهاد کشاورزی،سازمان ورزش و جوانان، اداره کل امور اقتصادی و دارایی ،اداره کل آموزش فنی و حرفه ای،سازمان صنعت ،معدن، تجارت ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اتاق اصناف،اتاق بازرگانی،صنایع ، معادن و کشاورزی ، خانه صنعت و معدن، مسوولان امور بانوان سازمانها، روسای اتحادیه های اصناف،هنرمندان و پیشکسوتان عرصه شعر و ادب ،موسیقی، نمایش ، خوشنویسی، اصحاب رسانه، فرماندهان محترم نظامی و انتظامی، اساتید دانشگاه ، دانشجویان ، مدیران دستگاههای اجرایی شهرستانهای استان و عموم مردم استان کرمانشاه که در این هفته باحضور دلگرم کننده خود در برنامه سپاس پرستار ، ضمن ترویج و اشاعه فرهنگ مترقی سپاسگزاری، در پاسداشت تلاشهای پاسداران سلامت پیشگام شدند ، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.
این هفته برای من سراسر شور و نشاط بود و بر این نعمت که خدای بزرگ به ما به عنوان التیام گر و بهبودبخش رنجهای مردم عطافرموده ،هزاران بار شاکر بودم و امیدوارم اهمیت این وظیفه سنگین رابیش از پیش دانسته و در به دست آوردن رضایت کردگار و نیز عموم مردم سربلند باشیم.
در اینجا خطاب به همکاران پزشک، پرستار و سایر حوزه های عرصه سلامت عرض می کنم که اینجانب همواره با جدیت، برای رفع مشکلات و کاستی هایی که هم من و هم شما بر آن وقوف داریم، کوشیده و می کوشم و امیدوارم ضمن پیگیری مجموعه وزارت بهداشت برای رفع این مشکلات، سازمانهای بیمه گر همچنانکه حامی مردم بخصوص اقشار آسیب پذیر جامعه بوده و یار و یاور وزارت بهداشت در درمان بیماران بوده اند ،این بار نیز در همراهی با مرام مردم که همانا قدرشناسی از پرستاران و خادمان بهداشت و درمان است و با توجه به این نکته که پرستاران برای گذران زندگی و مخارج معیشت در سختی و گرفتاری هستند،با پرداخت مطالبات بیمارستانها هم به منظور ارائه کیفیت بهتر خدمات و هم رهایی خانواده های پرستاران و سایر کادر درمان از مشکلات جدی ،به طور عملی از پرستاران و سایر کارکنان حوزه درمان، سپاسگزاری نمایند.
به مردم عزیز نیز اطمینان می دهم هیچ سختی و مانعی در اراده جامعه درمان برای خدمت به شما کوچکترین تاثیری نگذاشته و خادمان شما در نظام سلامت همانند رزمندگان خط مقدم در سالهای دفاع و حماسه، از هیچ کوششی برای پاسداری و حفاظت از شما و بازگرداندن سلامت به بیماران فروگذار نمی کنند و دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تعهد می نماید تا بر تلاش خود در جهت فراهم کردن بهترین و باکیفیت ترین امکانات زیرساختی ،سخت افزاری ،نرم افزاری و خدمتگزاری، برای شما عزیزان در این استان دلاور، افزوده و در این راه با تکیه بر الطاف الهی، خستگی و سستی به خود راه ندهد.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.