چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

نشست شورای تامین بهداشت روان معاونت فرهنگی و امور دانشجویی برگزار شد

نشست تامین

نشست شورای تامین بهداشت روان معاونت فرهنگی و امور دانشجویی چهرشنبه ۲۷ شهریور سال ۱۳۹۸ با هدف پیشگیری از بروز آسیب های جسمی و روانی مختلف در دانشجویان و افزایش انگیزه و کیفیت تحصیلی در دفتر سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ نشست شورای تامین بهداشت روان معاونت فرهنگی و امور دانشجویی با حضور سید ابوالقاسم هادی نیا سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی، دکتر سیده نازآفرین حسینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، دکتر شیرعلی خرامین عضو هیئت علمی و مشاور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر جان محمد ملک زاده سرپرست مدیریت امور آموزشی، دکتر بهنام علی پور سرپرست مدیریت امور دانشجویی، الهام رحیمی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، الهام رحیمی با عرض خیر مقدم و خوش آمد به اعضای جلسه، اظهار داشت: دانشگاه عهده دار رسالت خطیر سلامت جسمی و روانی مردم و بویژه دانشجویان عزیز است که نیازمند اهتمام و توجه ویژه می باشد؛ در این راستا تدبیر و تدوین سیاست های جامع و جامعه نگر در پیشگیری از بروز یا تشدید مشکلات و اختلالات بین دانشجویان و افت عملکرد تحصیلی از مسائل مهمی است که بایستی در شورای تامین بهداشت و روان مطرح شود.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان معاونت  فرهنگی و امور دانشجویی افزود: این شورا در راستای مقابله با آسیب ها، افسردگی و بی انگیزگی دانشجویان گام بر می دارد و در این راه می طلبد که حوزه های مختلف دانشگاه نیز همچون معاونت آموزشی حامی اداره مشاوره و سلامت روان باشند تا این مهم محقق یابد.

وی ادامه داد: در این جلسه در خصوص مسائل مربوط به اساتید مشاور و نقش آنها در شناسایی دانشجویان آسیب پذیر و ارجاع به موقع آنان به اداره مشاوره نیز بحـث و گفتگو شد.

سید ابوالقاسم هادی نیا نیز در این نشست بیان داشت: به منظور پیشگیری از بروز آسیب های مختلف و افت کیفیت آموزش بر فعال نمودن اساتید مشاور و پر رنگ کردن نقش آنان در دانشکده ها تاکید داریم و لزوم همکاری بیشتر معاونین آموزشی دانشکده ها و کمیته مرکزی اساتید مشاور را در این خواستاریم.

وی افزود: معرفی اساتید فعال در زمینه مشاوره و الگو گیری دانشجویان از این اساتید اقدامی موثر می باشد و امری الزامی از سوی معاونت می باشد.

 در پایان  نشست سایر اعضای حاضر در این خصوص به بیان نظرات و ارائه راهکار های کاربردی در خصوص سلامت جسمی روانی دانشجویان پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.