پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۳

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

اردوهای جهادی مصداق بارز کار تشکیلاتی است/ نزدیکی به همفکری و همدلی با حضور در اردوهای جهادی

ستاد

نشست ستاد اردوهای جهادی به میزبانی معاونت فرهنگی دانشگاه با محوریت بررسی "طرح نامه اردوی جهادی شهید حججی" در سالن رازی برگزار شد و مدیر فرهنگی دانشگاه از برگزاری اردوی جهادی در نیمه دوم مهرماه خبر داد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، نشست ستاد اردوهای جهادی به میزبانی معاونت فرهنگی دانشگاه با محوریت بررسی "طرح نامه اردوی جهادی شهید حججی" در سالن رازی برگزار شد.   

ابتدای جلسه "دکتر محمد قربانی" معاون فرهنگی و دانشجویی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری که خطاب به حضور نوجوانان، جوانان و دانشجویان در اردوهای جهادی بود بیان داشت: بحمدالله در سراسر کشور اردوهای جهادی در زمینه های گوناگون با حضور اقشار مختلف جامعه در حال انجام می باشد و رهبری نیز می فرمایند: ((حضورتان در اردوهای جهادی خوب است. این شما را با متن مردم آشنا می کند، این شما را با مشکلات و معضلات جامعه که غالبا از چشم مسئولین دور می ماند، آشنا می کند. با حضور در اردو های جهادی و تماس مستقیم با مردم، احساس مسئولیت پیدا می کنید.))

همچنین وی ضمن تقدیر و تشکر از گروه های دانشجویی جهادی استمرار این راه را الزامی دانست و گفت: ما بایستی نسبت به ترویج و فرهنگ سازی حضور، محرومیت زایی، رضایت مندی مردم بیشتر از گذشته اهتمام ورزیم و اردوهای جهادی مصداق بارزی از کار تشکیلاتی است که دانشجویان ما را به همدلی و همفکری نزدیک تر می کند.

در ادامه جلسه "سید حمید حسینی" مدیر فرهنگی با اشاره به نقش ستاد اردوهای جهادی گفت: ستاد وظیفه برنامه ریزی، حمایت، هدایت و نظارت بر اردو ها  را بر عهده داشته  و هر حداقل دو ماه یکبار  تشکیل جلسه می دهد. همچنین در نیمه دوم مهرماه پس ازشناسایی منطقه اردوی جهادی با نام " شهید حججی"برگزار خواهد شد که در طی آن  از حضور دانشجویان فعال، جهادگر و علاقه مند، کارکنان دانشگاه، اساتید، پزشکان و پیراپزشکان بهره خواهیم برد.

گفتنی است طرح  پیشنهادی برگزاری اردو که در آن جزئیات کامل شامل (اهداف جزئی و کلی، مناطق پیشنهادی، خدمات ارائه شده در اردو، زمان اطلاع رسانی و جذب نیرو) مطرح شده است پس از تدوین و تصویب در جلسه بعدی ستاد که در طول هفته آتی برگزار خواهد شد از طریق روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی اطلاع رسانی می شود. همچنین لازم به ذکر است ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی متشکل از معاون دانشجویی و فرهنگی به عنوان رئیس ستاد، مدیر فرهنگی به عنوان دبیر ستاد، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، معاونبهداشتی، رئیس جامعه پزشکی، قائم مقام رئیس دانشگاه در امور مشارکت های مردمی، دبیران کانون های جهادی،  هلال احمر، خیریه و بسیج دانشجویی می باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.