شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶

مصاحبه با مدیرمسئول نشریه ی روانشناختی «روشن بمان»

مفدا حجت 5

در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اولین نشریه ی دانشجویی، با محوریت روانشناسی و موضوعات روانشناختی، پس از طی مراحل قانونی، در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مجوز چاپ گرفت.

به گزارش مفدامشهد، اولین نشریه ی دانشجویی که با محوریت روانشناسی و موضوعات روانشناختی، پس از طی مراحل قانونی، مجوز چاپ گرفت. این گاهنامه با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان دانشگاه با همتایار مشاوران، گسترش فعالیت های دانشجویی محور اداره مشاوره  و سلامت روان، صورت گرفته است. این نشریه که از اول مهر ماه ۹۸ در بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد توزیع خواهد شد، از کارگروهی همتایاران مشاورسلامت روان دانشگاه با مدیر مسئولی حجت مرتضوی می باشد.در زیر متن گفتگوی خبرنگار مغدا مشهد با وی را می خوانید:

لطفا خودتان را معرفی بفرمایید:

حجت مرتضوی، دانشجوی سال دوم رشته داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد وعضو شورای مرکزی همتایاران اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه هستم.

هدف شما از راه اندازی چنین نشریه ای چیست؟

اکثر نشریه های دانشجویی اهداف صنفی، سیاسی و گاه اجتماعی دارند، اما تا اکنون هیچ نشریه ای با نگاهی روانشناختی به موضوعات اطرافمان نپرداخته است، بنظر من جای خالی چنین مباحثی در دانشگاه احساس میشود. و از آنجایی که عضو همتایاران نیز می باشم احساس کردم با راه اندازی چنین جریانی میتوانم کمیک به هم نوعان خود بکنم. کمکی از جنس روانشناسی... 

لطفا همتایاران را برای دوستان خود معرفی بفرمائید:

همتایاران در واقع گروهی دانشجویی هستند که دغدغه هایی مثل جلوگیری از افت تحصیلی، شکست های عاطفی، فهم بهتر از روان خودمان و ... دارد.  به طور کلی علاقه به بررسی سلامت روان دانشگاهیان دارد. در این مسیر فعالیت های گسترده ای را نیزانجام داده اند که متاسفانه به علت عدم آگاهی دانشجویان دانشگاه از این گروه و فعالیت هایشان، آنطور که سزاوار اهمیت است به آن پرداخته نشده است.

 در شماره اول منتظر چه مطالبی باشیم؟

مطالبی از قبیل معرفی همتایاران، حیطه ی فعالیت همتایاران، ورود دهه هشتادی ها به دانشگاه ... و نیز مطالبی با همکاری مشاوران و روانشناسان اداره مشاوره و سلامت روان می باشد. در این شماره نیز، مصاحبه با اساتید مشاور، معرفی کتاب، معرفی فیلم،  ازمهمترین موضوعات این شماره می باشد. در شماره های بعدی این همکاری و تنوع مطالب به مراتب بالاتر و بهتر خواهد بود. 

در آخر اگر صحبتی دارید بفرمایید:

نکته ی بسیار مهخم در رابطه با این نشریه، دانشجویی بودن آن است، لذا از تمامی دانشجویان علاقه مند دعوت به همکاری می شود. برای ارتباط و بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات و هچنین ارائه در خواست همکاری می توانید ما را در فضای مجازی به آدرس روشن بمان پیگیری نمایید

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.