شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد مطرح کرد:

اسکان ۱۰۰ درصد دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی گناباد در خوابگاه/ درخصوص خوابگاه پسران با مشکل مواجه هستیم

دکتر مینوئیان - گناباد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: توانسته‌ایم با تمهیدات انجام شده ۱۰۰ درصد دانشجویان دختر را در خوابگاه اسکان دهیم ولی درخصوص خوابگاه پسران با مشکل مواجه هستیم.

"دکتر محمدحسن مینوئیان حقیقی" در گفت و گو با مفدا – گناباد، اظهار کرد: مشکل خوابگاه گریبانگیر غالب دانشگاه ها اعم از دانشگاه های متعلق به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه های مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و دانشجویان به ویژه در شهرهای بزرگ، به علت گرانی مسکن به دنبال خوابگاه هستند.

وی ادامه داد: در شهرهای کوچک نیز این مشکلات کمتر به چشم می خورد، اما دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم مستثنی از این قضیه نبوده و با وجود تلاش هایی که ریاست محترم دانشگاه و رؤسای قبلی انجام داده و مساعدت هایی که وزارتخانه داشته موفق شدیم دو خوابگاه فجر یک و دو را احداث کنند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: با افزایش دانشجو به طور متوالی روبرو هستیم و ظرفیت خوابگاه های ما نیز محدود بوده؛ ولی در تلاش هستیم تا بتوانیم ۱۰۰ درصد دانشجویان را تحت پوشش خوابگاهی قرار دهیم.

در خصوص خوابگاه پسران با مشکل مواجه ایم

مینوئیان با اشاره به قدیمی ساز بودن خوابگاه پسران ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر به تنها نیمی از زمان تحصیل دانشجویان پسر خوابگاه تعلق گرفته؛ البته تاکنون سعی مان بر این بوده که درخواست دانشجو را بی پاسخ نگذاریم.

وی تراکم زیاد در خوابگاه پسران و پذیرش آنان در نصف زمان تحصیل را مشکل اساسی این حوزه عنوان و گفت: نامه نگاری های مختلفی را انجام داده ایم و ریاست محترم دانشگاه در سفر مقام عالی وزارت، موافقت برای احداث یک خوابگاه ۴۰۰ نفری را درخواست کردند که امیدواریم به زودی شاهد کلنگ زنی این پروژه باشیم.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: البته پیشنهاد احداث یک خوابگاه صد نفری در کنار خوابگاه دختران فجر یک و دو نیز داده شده که تراکم جمعیت در این دو خوابگاه نیز کمتر شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.