شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناباد اعلام کرد:

اعزام ۱۲ گروه جهادی به مناطق محروم گناباد در تابستان ۹۸

سرهنگ ابراهیم زاده فرمانده سپاه گناباد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناباد در گفت و گو با خبرنگار مفدا گنابادگفت: در تابستان امسال ۱۲ گروه جهادی به روستاهای محروم داخل و خارج این شهرستان اعزام شده و به هفت هزار نفر خدمات ارائه دادند.

"سرهنگ علی ابراهیم زاده" در گفت و گو با مفدا – گناباد، در حاشیه بازدید از اردوی جهادی «بوی ماه مهر» روستای روشناوند گناباد، با بیان این مطلب گفت: حدود ۴۰۰ جهادگر بسیجی در قالب این گروه های جهادی به هفت هزار نفر خدمت ارائه داده اند.

وی ادامه داد: یک اردوی جهادی به روستاهای محروم شهرستان خواف و مناطق سیل زده شهرستان سبزوار اعزام شده و الباقی در خود شهرستان در روستاهای محروم شهرستان گناباد خدمت کرده اند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناباد افزود: همچنین بسیج جامعه پزشکی در قالب اردوی جهادی به روستاهای محروم شهرستان خواف اعزام شده و در آنجا علاوه بر طبابت رایگان نسبت به انجام ختنه و تحویل دارو به صورت رایگان اقدام نموده که تاکنون در این اردوی جهادی ۲۴ نفر ختنه شده اند.

ابراهیم زاده تصریح کرد: از ابتدای سال جاری نیز در ۳۲ روستای شهرستان در قالب طرح شهید رهنمون طبابت و تحویل دارو به صورت رایگان انجام گردیده که اعتباری که برای داروی رایگان تاکنون هزینه شده بالغ بر ۲۵ میلیون تومان است.

وی اضافه کرد: سپاه پاسداران در بحث سد سازی در روستای گوهردشت گناباد نیز ورود کرده که امیدواریم ظرف یک ماه آینده به بهره برداری رسیده و در زمستان امسال نیز آبگیری شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناباد تصریح کرد: تاکنون برای این پروژه ۲۰۰ میلیون تومان توسط سپاه پاسداران هزینه شده و الباقی از طرف مردم مشارکت شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون در بحث کمک به احداث و تعمیر بنای ۱۰ مسجد در روستاهای محروم اعتباری در حدود ۵۰۰ میلیون تومان توسط سپاه هزینه شده و توسط بسیجیان در قالب اردوهای جهادی انجام شده است.

ابراهیم زاده اظهار کرد: همچنین در خصوص احداث ۱۰ منزل مسکونی برای محرومین نیز جهادگران بسیجی اقدام نموده که برای هر کدام ۱۵ میلیون تومان توسط سپاه هزینه شده که به بهره برداری نیز رسیده؛ ضمنا هشت مدرسه نیز بهسازی شده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گناباد تأکید کرد: در قالب طرح شهید رهنمون در هر هفته یک پزشک به همراه پرستار و آمبولانس به مناطق و روستاهای محروم اعزام شده و نسبت به طبابت، ختنه و تحویل دارو به صورت رایگان اقدام می نمایند.

گفتنی است، اردوی جهادی «بوی ماه مهر» به همت مؤسسه فرهنگی جهادی دانشجویی رد پای یار دانشگاه علوم پزشکی گناباد از چهارشنبه ۲۷ شهریورماه تا جمعه ۲۹ شهریورماه ۹۸ برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.