شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰

با هدف تحکیم ارتباط خانواده و دانشگاه؛

همایش "روایت مهر با والدین" در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار می‌شود

روایت مهر با والدین

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین همایش " روایت مهربا والدین" را با هدف تحکیم ارتباط خانواده و دانشگاه، برای والدین دانشجویان ورودی جدید، به مدت سه روز در این دانشگاه برگزار می‌کند.

به گزارش مفدا قزوین، "رامش حسین زاده" رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در گفتگو با اشاره به اهمیت نقش والدین در سازگاری فرزندان با چالش های دوران دانشجویی، اظهار داشت: در این همایش که به مدت سه روز از دوم الی چهارم مهر ماه همزمان با فرآیند ثبت نام دانشجویان برگزار می‌شود، خانوده ها با تغییر نقش‌ها و همچنین چالش‌های جدیدی که سال اولی‌ها در محیط دانشگاه با آن مواجه می شوند آشنا می‌شوند.

وی افزود: این همایش فرصت مناسبی است که خانواده ها به خصوص خانواده های غیر بومی دریابند که تغییراتی که با پذیرش دانشجو در دانشگاه رخ می دهد یک فرآیند دوسویه است که قسمتی از آن در دانشجو و قسمتی دیگر میبایست در خانواده صورت گیرد.

حسین زاده ادامه داد: افراط و تفریط در کنترل دانشجویان از سوی والدین از بزرگ ترین چالش های این دوران می باشد؛ متاسفانه برخی والدین با چسبندگی به فرزند و کنترل شدید ، همان برخوردی را که با فرزند  دانش آموز دوره ابتدایی داشتند را با فرزند دانشجوی خود اعمال می کنند که ناخواسته سبب می شوند فرزندان به پختگی و آمادگی لازم جهت ورود به عرصه های مختلف از جمله کار و زندگی مشترک پس از پایان تحصیلات دانشگاهی نرسند؛ از سویی دیگر برخی خانواده ها با این فرض که فرزند به دلیل موفقیت در ورود به دانشگاه از عهده همه کارها بر می آید کنترل و نظارت حداقلی داشته و همین امر نیز بسیار آسیب زننده خواهد بود. آنچه که انتظار می رود برخورد میانه تر و ایجاد یک ارتباط غنی همراه با حرکت تدریجی به سوی استقلال فرزند می‌باشد

وی در ادامه گفت: با توجه به این چالش ها در همایش "روایت مهر با والدین" سعی داریم خانواده ها به این آگاهی دست یابند که  به تدریج و همزمان با دوران دانشجویی نقش خود را از یک مراقب و برنامه ریز به یک ناظر و مشورت دهنده تغییر دهند.

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی قزوین یاد آور شد: در این همایش مدیر آموزشی دانشگاه  نیز در خصوص نقش والدین در پیشرفت تحصیلی فرزند به ارائه راهکار پرداخته و همچنین مدیر دانشجویی دانشگاه  در خصوص مسائل رفاهی ،خوابگاه ها، تغذیه و قوانین و مقررات دوران دانشجویی با والدین گفت و گو می نماید و در پایان به سوالات والدین پاسخ داده خواهد شد.

وی گفت: همچنین در قالب بسته های آموزشی راه های ارتباطی جهت ارتباط با اداره مشاوره دانشگاه برای والدین ارائه شده و نمایشگاهی از کتب و جزوات آموزشی اداره مشاوره و سلامت روان نیز برپا می‌شود.

گفتنی است، همایش "روایت مهر با والدین" به همت اداره مشاوره و سلامت روان، برای هشتمین سال متوالی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.