دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷

گفتگو با مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

گفتگو

مفدا یاسوج به گفت و گویی با محمود پور طاهر، مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تحت موضوعات تحولات سازمانی پرداخته است.

به گزارش مفدا یاسوج؛ مشروح این مصاحبه را با هم می خوانیم:

لطفا خودتان را معرفی نمایید؟

محمود پور طاهر، مدیر توسعه سازمان و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هستم و دارای قریب به ۲۰ سال سابقه کاری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هستم.

ماموریت ونقش حوزه تحول در پیشبرد اهداف سازمانی در دانشگاه به چه صورت می باشد؟

 مهمترین برنامه های حوزه تحول اساس کار بازنگری شرح وظایف کارکنان درحال حاضر در دستور کار وزارت می باشد که مطابق با ساختار سازمانی و شکل دهی به امورات و در راستای دستیابی به اهداف وسیاست های کلی نظام اداری و نظام سلامت و همچنین اهداف کلان معاونت توسعه مدیریت و منابع تدوین شده اند.

سیاست کلان دولت و وزارت شامل: منطقی نمودن ساختارهای سازمانی به ویژه ستاد وزارتخانه و ستاد دانشگاه ها، دانشکده های علوم پزشکی، خدمات بهداشتی ودرمانی، طراحی و استقرار نظام انتخاب وانتصاب مدیران  بر اساس رویکرد شایستگی و کانون های ارزیابی، شاخص ها، امتیازبندی، پرورش وتوسعه فعلی و آینده نظام سلامت، بهبود بهره وری، هوشمندسازی و بهبود فرآیندها وتخصصی بودن، آموزش مدیران، تقویت و انگیزه بالایی سازمان درحوزه دانش و مدیریت که درحال تدوین می باشد.

کدام مباحث مدیریتی مرتبط با شرح وظایف تخصصی مدیران را جهت تهیه برنامه یا محتوای آموزشی پیشنهادی می نمایید؟

باتوجه به یک نظرسنجی و در این خصوص تحقیقاتی که بنده از بیست دو دانشگاه های مختلف صورت گرفته و جمع بندی نمودم پیشنهاد می گردد که در این خصوص آموزش ها وتجربیات در دانشگاه با همفکری و ایده ال بودن استاندارد از نوع آموزش می باشد: ۱- دوره های تخصصی ومهارتی ویژه  مدیران وکارکنان ۲- دوره های مدیریت دانش سازمانی ۳- مهندسی خلاقیت درسازمان ها ۴- آشنایی بابرنامه های اصلاح نظام اداری دربخش سلامت ۵- دانش تطبیقی نظامهای اصلاح اداری دربخش سلامت ۶- مهارت حل مساله درخصوص نظام پیشنهادها ۷- آشنایی باقوانین و آیین نامه ها ۸- کارگاهی بصورت تجربیات.

وضعیت ساختارسازمانی وبازنگری تشکیلات سازمانی درچه مرحله ایست؟

در راستای سیاست منطقی سازی اندازه دولت که برنامه اول از برنامه های اصلاح نظام اداری کشور نیز می باشد و بنا به دستورات کلان کشوری درخصوص چابک سازی دولت وهمچنین تاکیدات مقام عالی وزارت بهداشت، موضوع اصلاح بازنگری ساختار در دو بخش ستاد وزارتخانه و ستاد دانشگاه و بخش های مختلف با پیگیری سرپرست محترم دانشگاه و سرپرست معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع با سپری شدن پس از ۲۵ سال در دستور کار قرارگرفت.

برای رسیدن به تشکیلات کارآمد و بهینه ومتناسب، بابهرگیری از تجربیات و همفکری و یاری همکاران حوزه تحول درحال حاضر ساختار سازمانی ستاد، معاونت ها، مراکز محیطی و بهداشتی درمانی، بیمارستان های قدیم و جدید و همچنین بیمارستان بزرگ  شهید دکترقربانعلی جلیل یاسوج باتعداد مصوب  ۲۹۷ تختخواب مورد بازنگری وجاریزی و اجرا گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.