سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد:

حضور ۶۰۰ دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی قم/فعالیت دانشجویان با ۲۸ رشته مقطع تحصیلی

دکتر عادلی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۹ رشته تخصصی اطفال، داخلی، جراحی، قلب و عروق، زنان و زایمان، طب اورژانس، بیهوشی، مغز و اعصاب و پزشک خانواده در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قم فعال است که دو رشته تخصصی قلب و زنان برای نخستین بار دانشجو گرفته است.

به گزارش مفدا قم، دکتر سید حسن عادلی با تبریک فرارسیدن سال تحصیلی جدید گفت: ثبت نام ها و انتخاب واحدها برای دانشجویان انجام و دانشجویان در مقاطع مختلف سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وی بیان داشت: امسال ۶۰۰ دانشجوی جدیدالورود به جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم افزوده می شوند که در رشته های مختلف تحصیلی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: در دو رشته دکترای تخصصی نیز دانشجوی PHD مجوز پذیرش دانشجو اخذ شده است که رشته مهندسی بافت از جمله آنهاست که در کمتر از ۱۰ دانشگاه کشور در این رشته پذیرش دانشجو دارند و استان قم به این موفقیت رسیده است.

وی با اشاره به رشته های مقطع در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: ۲۸ رشته در این زمینه داریم که چهار رشته مربوط به کارشناسی ارشد، ۹ رشته مربوط به دستیاری تخصصی، دو رشته مربوط به PHD و ۱۳ رشته نیز مربوط به کارشناسی، دکترای حرفه ای پزشکی و دندانپزشکی است.

دکتر عادلی با اشاره به جذب دانشجو از دیگر کشورها گفت: دانشگاه علوم پزشکی قم در حال حاضر موفق به جذب بیش از ۱۰۰ دانشجو از دیگر کشورها شده است که این دانشجویان از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، هند، ترکیه، عربستان و... در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: امسال ۲ هزار و ۲۰۰ دانشجو در ۷ دانشکده دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل می شوند که ۲۲۰ نفر از اساتید به عنوان هیئت علمی در این دانشکده ها مشغول به فعالیت خواهند بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.