سه‌شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰

اضافه شدن هزار و ۲۳۰ دانشجوی جدید به مجموعه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال جاری

دکتر طباطبایی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در سال تحصیلی جدید هزار و ۲۳۰ دانشجوی جدید به مجموعه دانشجویان این دانشگاه در تمام مقاطع اضافه می شوند.

به گزارش مفدا به نقل از روابط عمومی دانشگاه، "دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی" معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید از روند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه گفت: در سال تحصیلی جدید ۹۱۶ پذیرفته شده آزمون سراسری مقاطع لیسانس، کاردانی و دکتری حرفه ای، ۱۵۸ نفر ناپیوسته، ۹۶ نفر کارشناسی ارشد، ۵۴ نفر دستیاری و ۶ نفر تخصص دندانپزشکی، به مجموعه دانشجویان این دانشگاه اضافه می شوند.

دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی همچنین گفت: در حال حاضر ۵۰۳۷ دانشجو در ۶۷ رشته دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حال تحصیل هستند و این دانشگاه از سطح آموزشی و پژوهشی مناسبی در کشور برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه  در یک دهه گذشته ۱۳ رشته تنها در مقطع کارشناسی ارشد به مجموع رشته های این مقطع در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزوده شده است.گفت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان همواره علاوه بر افزایش کیفی آموزش به افزایش کمی رشته ها در مقاطع مختلف نیز به طور همزمان اندیشیده است به همین سبب در یک دهه گذشته در مقاطع ارشد و دستیاری مجموعا  ۱۷ رشته جدید دانشجو پذیرش شده است.

وی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی، تاکید کرد: توسعه رشته های کارشناسی ارشد با توجه به نیاز استان از جمله اولویت‌های این دانشگاه بوده است که فرصتی مناسب  برای دانشجویان  بومی استان جهت تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.