چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴

برپایی ایستگاه مراقبت‌های سلامت برای دانشجویان جدید الورود در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

پرونده سلامت 98

طرح پایش سلامت دانشجویان جدید الورود دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با استقرار کارشناسان بهداشت ودرمان و اورژانس ۱۱۵ در محل ثبت نام دانشجویان در این دانشگاه آغاز شد.

به گزارش مفدا زاهدان، طرح پایش سلامت دانشجویان جدید الورود با استقرار کارشناسان بهداشت ودرمان و اورژانس ۱۱۵ در محل ثبت نام دانشجویان در  دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شد.

"دکتر شهاب الدین مشائی" رئیس مرکز بهداشت زاهدان اظهار داشت: انجام معاینات جامع پزشکی  به منظورارزیابی سلامت و شناسایی دانشجویان در معرض خطر و نیازمند مراقبت های ویژه به منظور استفاده در مواقع فوریت‌های پزشکی جهت ارائه خدمات بهتر از مهمترین اهداف  اجرای این برنامه است.

 وی ادامه داد: دست اندرکاران سلامت شامل  پزشک، مراقب سلامت، ، کارشناس تغذیه، روانشناس، کلیه مراقبت های سلامت شامل اندازه گیری قد و وزن، بررسی مشکلات تغذیه، روان ، بیماریها و فشار خون و معاینات پزشکی را برای دانشجویان  انجام می دهند و علاوه بر آن به منظور مراقبت های بهداشتی خدمات آموزشی سلامت و توزیع کتابچه های آموزشی را به دانشجویان ارائه می دهند .

شایان ذکر است، در این برنامه  سلامت جسم و روان و همچنین  سابقه پزشکی و بهداشتی دانشجویان در جهت بیماریابی و نیازهای درمانی آنها در آینده مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.