جمعه ۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۷

حضور تنها نماینده دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در انتخابات شورای مرکزی نشریات وزارت بهداشت

اسحاق زاده

انتخابات شورای مرکزی نشریات دانشجویی وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد و "سید محمد اسحاق زاده" مدیر مسئول نشریه مجازی مدپایش دانشگاه در این دوره از انتخابات بعنوان تنها نماینده دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه حضور داشت.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، انتخابات شورای مرکزی نشریات دانشجویی وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد و "سید محمد اسحاق زاده" مدیر مسئول نشریه مجازی مدپایش دانشگاه در این دوره از انتخابات بعنوان تنها نماینده دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه حضور داشت.

سید محمد اسحاق زاده در حاشیه این نشست بیان داشت: از آنجایی که بسیاری از مشکلات و معضلات در جامعه به عدم شناخت عموم مردم از حقوق آنها باز می گردد. هدف نشریات در دانشگاه ها آگاهی بخشی، دانش افزایی و در نهایت ایجاد فضایی نقادانه است. 

وی افزود: این قانون مطبوعات و نشریات است که تراز  آزادی بیان را پایین آورده است؛ تحکیم جایگاه حقوقی و قانونی نشریات باید در دستور کار قرار بگیرد. 

در این انتخابات با رای حاضرین در جلسه سه نفر برای شرکت در ترکیب اصلی شورای مرکزی ناظر بر نشریات دانشگاه‌ها انتخاب شدند.

 اسامی برندگان اصلی و علی‌البدل این انتخابات به این شرح است:
 علی چنارانی از علوم پزشکی نیشابور با ۴۸ رای به عنوان عضو اصلی 
معین رضیئ از علوم پزشکی شهید بهشتی با ۴۳ رای به عنوان عضو اصلی 
و علیرضا اشرفی از علوم پزشکی کاشان با ۳۹ رای به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.


پیش از برگزاری انتخابات،  برخی از نمایندگان مدیران مسؤول در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی در صحبت‌های کوتاهی درباره اهداف و برنامه‌های خود در صورت انتخاب شدن در شورای مرکزی ناظر و مشکلات نشریات دانشجویی به اظهارنظر پرداختند


گفتنی است بر اساس اعلام دبیرخانه شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت بهداشت، ۲۱ نفر به عنوان کاندیدا از دانشگاه‌های علوم پزشکی اردبیل، کردستان، ایلام، اهواز، لرستان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، زنجان، زاهدان، اراک، یزد، کاشان، کرمان، رفسنجان، تربت حیدریه، نیشابور و شهید بهشتی معرفی شده‌ بودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.