یکشنبه ۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

کارگاه تعامل با والدین دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود 2 فسا

کارگاه تعامل با والدین دانشجویان جدیدالورود به مدت ۳ روز به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، اداره مشاوره با همکاری شورای انضباطی و معاونت آموزشی برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا،  کارگاه تعامل با والدین دانشجویان جدیدالورود به مدت ۳ روز به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی، اداره مشاوره با همکاری شورای انضباطی و معاونت آموزشی برگزار شد.

در ابتدای کارگاه خانم بهاره اسماعیل زاده کارشناس اداره مشاوره ضمن خیر مقدم به والدین دانشجویان جدید الورود توضیحاتی درباره سابقه دانشگاه علوم پزشکی از نظر دستاوردهای علمی و دانشجویی،  عناوین و برنامه های کارگاه اعلام کرد.

در ادامه دکتر مجید نقدی معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن خیرمقدم و تبریک به والدین عنوان کرد: ورود به دانشگاه مقطعی جدید در پیش روی فرزندان شما گشوده است. آن ها مانند نهالی هستند و شما باغبانی هستید که از آن ها مراقبت می کنید تا به بار بنشینند و شما به عنوان راهنما و حامی،  می توانید به آن ها کمک کنید تا زندگی پرچالش دوران دانشجویی را با موفقیت سپری کنند. به فرزندان تان اجازه دهید قدرت و تصمیم را تجربه کنند اما با نظارت خودتان و نه کنترل آنان.

در ادامه خانم طاهره بهرامی، مسئول اد اره مشاوره در خصوص اهداف برگزاری کارگاه تعامل با والدین، افزایش آگاهی و مهارت خانواده ها در زمینه مسائل مربوط به زندگی دانشجویی، افزایش همدلی خانواده ها و آشنا نمودن والدین با فعالیت های اداره مشاوره به  بیان نکاتی کاربردی پرداخت و افزود:  یکی از فعالیت های اداره مشاوره جهت ارتقا سطح دانش دانشجویان برگزاری کارگاه ها و نشست های خوابگاهی متعدد در زمینه های مختلف به خصوص مهارت های زندگی می باشد.

سپس  آقای مجتبی ذوالقدر، دبیر شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه به معرفی وظایف و اختیارات شورای انضباطی در خصوص ارتباط صمیمی و نزدیک با دانشجویان در طول تحصیل اشاره کرد و بر هر گونه مشکلات احتمالی اعلام امادگی نمود و دانشجویان را به مثابه امانت و به والدین در حفظ و حراست حریم و شان دانشجویان اطمینان داد.

 در ادامه  دکتر محمود اوصانلو، مسئول اساتید مشاور در خصوص برنامه ها و فعالیت های اساتید مشاور و فرایند آن نکاتی  مطرح کرد و بر لزوم ادامه همکاری اولیا و اساتید مشاور در طول ترم با یاداوری اولیا به دانشجو جهت مراجعه حداقل یک مرتبه در طول ترم به اساتید مشاور تاکید نمود.

در پایان نیز دکتر محمود آغولی مدیر کل آموزش درباره تقویم آموزشی، همچنین آیین نامه های آموزشی و مراحل تحصیل دانشجویان به بیان نکاتی ضروری پرداخت و بر لزوم مشارکت اولیا دانشجویان با اداره آموزش و همکاری در جهت فراهم کردن محیط آرام برای فرزندانشان، همچنین در خصوص امتحانات مهمی همچون امتحان علوم پایه پزشکیتاکید نمود.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.