سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵

انوشه در جمع دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی قم:

گسترش اخلاق پزشکی از افزایش ورودی‌های پزشکی اولویت بیشتری دارد

انوشه

"انوشه" روان‌شناسان مطرح کشور با تاکید بر اینکه گسترش اخلاق پزشکی از افزایش ورودی‌های رشته پزشکی اولویت بیشتری دارد، تصریح کرد: اگر اخلاق پزشکی در جامعه ترویج شود بسیاری از بیماری‌ها هم درمان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، نشست دانشجویی با محوریت سبک زندگی ویژه دانشجویان جدیدالورود سال تحصیلی ۹۸_۹۹ دانشگاه علوم پزشکی قم با سخنرانی سید محمود انوشه کارشناس خانواده و استاد شناخته‌شده دانشگاه به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی و نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در سالن شهید یخچالی مجتمع دانشگاهی پردیس برگزار شد.

انوشه با بیان اینکه داشته‌های امروز خود را مدیون شهدا بوده و هستیم، اظهار کرد: باید قدردان داشته‌های خود باشیم و با فکر به آینده‌ای بهتر برای ساختن آن تلاش و کوشش کنیم.

وی با اشاره به اینکه نباید طولانی مدتی از فردی ناراحت و متنفر شویم، عنوان کرد: این تنفر طولانی مدت موجب ضعف انسان و آزار و اذیت او می‌شود.

این استاد دانشگاه نیاز مردم به پزشکان را یک نعمت الهی خواند و گفت: انسان‌ها به‌راحتی فراموش می‌کنند که برای آن‌ها چه کاری انجام داده‌ایم اما به سختی فراموش می‌کنند که با آن‌ها چه کارهایی انجام داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: انسان زمانی چیزی را از دست می‌دهد که به داشتن آن مطمئن هستند چراکه اطمینان فقط برای خداوند است، ما می‌توانیم در این دنیا لذت، آرامش و امنیت داشته باشیم اما نمی‌توانیم به اطمینان‌های خود تکیه کنیم چراکه تنها منبع اطمینان خداوند متعال است.

انوشه با بیان اینکه فردی که می‌داند چرا می‌خندد هزار شرف دارد بر فردی که نمی‌داند چرا نمی‌خندد، گفت: لبخند و سکوت دو ابزار مهم موفقیت هستند چراکه سکوت حلال مشکلات و لبخند پیشگیر بسیاری از مشکلات است.

وی یادآور شد: لبخند و سکوت بیش از دو میلیون و ۳۰ هزار نفر را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که هر چهره‌ای با لبخند زیباتر می‌شود.

کارشناس مطرح رشته روانشناسی با اشاره به اینکه به تعبیر حضرت عیسی(ع) ایمان، لبخند، امید و ادب موجب موفقیت می‌شود، عنوان کرد: فردی که بخاطر بنده دروغ بگوید حتما روزی به خود بنده هم دروغ خواهد گفت.

وی با تاکید بر اینکه بزرگ‌ترین توهین انسان به خود مقایسه باطن زندگی خود با ظاهر زندگی دیگران است، تصریح کرد: بزرگ‌ترین خیانت انسان به خود، ترس از این است که دیگران در مورد اون چه فکری می‌کنند و چه حرفی می‌گویند.

انوشه از ازدواج ناموفق برای از مردان و زنان یاد کرد و گفت: احمقانه‌تر از دوست داشتن‌های یک نفره تنهایی‌های دو نفره است؛ برخی از خانواده‌ها مستمر درحال مسافرت هستند درحالی‌که بسیاری از سفرهای آن‌ها برای رسیدن به مقصد نیست بلکه برای فرار از مبدا است.

وی با بیان اینکه در منزلی که بزرگ‌ترها کوچک شوند، کوچک‌ترها هرگز بزرگ نمی‌شوند، اضافه کرد: در خانواده باید حرمت بزرگ‌ترها را نگه داشته و به عقیده و سلایق یکدیگر احترام گذاریم.

انوشه با تاکید بر اینکه گسترش اخلاق پزشکی از افزایش ورودی‌های رشته پزشکی اولویت بیشتری دارد، تصریح کرد: اگر اخلاق پزشکی در جامعه ترویج شود بسیاری از بیماری‌ها هم درمان خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.