سه‌شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰

برگزیده جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

هنر بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم متعالی قرآنی و دینی به دانشگاهیان است

عصارزاده

برگزیده رشته هنری وادبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی و از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار معتقد است: هنر بهترین ابزار برای انتقال آموزه‌های دینی و قرآنی به نسل جوان بخصوص قشر دانشجو است و از طریق هنر بهتر می‌توان مفاهیم متعالی قرآنی و دینی را به انسانها انتقال داد.

به گزارش مفدا سبزوار، "ابواالفضل عصار زاده" برگزیده رشته فیلمنامه نویسی  وفیلم کوتاه این دوره از جشنواره و از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در آستانه  برگزاری جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در گفت و گو باخبرنگار مفدا  تصریح کرد: هنر بهترین ابزار برای انتقال آموزه‌های دینی و قرآنی به نسل جوان بخصوص قشر دانشجو است و از طریق هنر بهتر می‌توان مفاهیم متعالی قرآنی و دینی را به انسانها انتقال داد.

وی اظهار کرد: در رشته فیلمنامه نویسی وفیلم کوتاه که جزو بخش ادبی  وهنری جشنواره قرآن است، تنها برگزیده در رده کارمندان بودم که آثارم مورد تایید هیات داوران قرار گرفت و خوشحالم که توانستم به عنوان نماینده‌ای از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت حائز رتبه برگزیده  در این رشته ها شدم.

برگزیده رشته فیلمنامه نویسی وفیلم کوتاه جشنواره بیست و چهارم قرآن و عترت با اشاره به سطح فنی خوب  دوره های قبلی جشنواره در سال های گذشته گفت: متسابقین با آمادگی خوبی در رشته‌های مختلف گام به این جشنواره گذاشتند و سطح داوری دوره های قبلی مسابقات نیز از کیفیت خوبی برخوردار بود.

وی خاطرنشان کرد: اقدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برگزاری مستمر این جشنواره‌ها و مشارکت دادن دانشجویان، کارکنان و اساتید و اعضای هیات علمی در این رویداد بزرگ قرآنی اقدامی بسیار ستودنی و پسندیده است که همه ساله به لطف و برکت قرآن کریم، این جشنواره پربارتر از سال قبل برگزار می‌شود. قطعا دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی بخصوص دانشجویان علوم پزشکی که آینده نظام سلامت را تشکیل می‌دهند با انس بیشتر با قرآن و انجام فعالیت‌های قرآنی در کنار درس وتحصیل، می‌توانند آینده روشن تری داشته باشند. تشکر می‌کنم از وزارت بهداشت که میزبانی جشنواره قرآن را همه ساله به دانشگاه‌های مختلف می‌دهد تا از امکانات و تجهیزات دانشگاه‌های مختلف بتوان شاهد بروز استعدادهای خوب قرآنی در میان دانشگاهیان باشیم.

عصارزاده با اشاره به وجود ۶ بخش اصلی در جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: شش بخش هنری، ادبی، فناوری، معارف( کتبی)، پژوهشی و آوایی خوشبختانه طی سالیان گذشته در میان دانشگاهیان در جشنواره به خوبی جا باز کرده است و اساتید، اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند همه ساله به تناسب علاقه و  تخصص خود در رشته‌های مختلف، خود را در رشته‌های حاضر در جشنواره محک بزنند. همین که مثلا یک دانشجو یا یک کارمند که در طول سال همواره درگیر فعالیت‌های تحصیلی و کسب علم و دانش است، به بهانه برگزاری جشنواره قرآن و عترت، جشنواره فرهنگی یا المپیاد ورزشی، خود را درگیر فعالیت‌های فوق برنامه می‌کند همین بهترین دستاورد برگزاری چنین جشنواره‌هایی است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز در رشته نمایشنامه نویسی در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان توانستم مقام نخست را کسب کنم، اظهار کرد: بنده در دوران دانشجویی نیز در رشته‌های ادبی و هنری در چندین جشنواره کشوری از جمله فیلم کوتاه حائز مقام شدم و پنجمین تجربه خود را در جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی در همدان تجربه خواهم کرد و خوشحالم که از طریق این جشنواره و به بهانه حضور در مسابقات، انس خود را با قرآن بیشتر کنم.

عصار زاده با اشاره به اینکه می‌توان با ابزار هنری ازجمله رشته‌های  فیلمنامه نویسی ،فیلم کوتاه ،نمایشنامه نویسی ،خوشنویسی، شعر، داستان نویسی، نقاشی، منبت، معرق و... مفاهیم قرآنی را با زبانی ساده‌تر و هنری به مخاطبان خود انتقال دهیم، خاطرنشان کرد: دانشجویان از طریق ابزارهای هنری بهتر می‌توانند مفاهیم قرآنی و دینی را در خود تقویت کنند. این جشنواره بهترین فرصت و بستر برای مشارکت دادن دانشگاهیان با فعالیت‌های قرآنی است. فعالیت‌های قرآنی صرفا مباحث قرائت، تحقیق، ترتیل و دعا و مناجات خوانی نیست. یک دانشجو یا یک کارمند می‌تواند با ارایه آثار هنری با فرهنگی مثل خوشنویسی، نقاشی، منبت، معرق، طراحی پوستر باموضوع ومحوریت قرآنی ودینی، انس و الفتش را با قرآن بیشتر کند.

وی به ارتباط مستقیم و تنگاتنگ بین هنر و قرآن اشاره کردو گفت: خود قرآن کریم بهترین هنر خداوند است که از جانب پروردگار برای بندگانش نازل شد که هدایت انسانها را برعهده بگیرد. اینکه ما بتوانیم از طریق مختلف در قالب مثلا نمایشنامه نویسی، تئاتر، داستان نویسی، عکاسی، مفاهیم قرآنی و آموزه‌های دینی را به مخاطبان منتقل کنیم همین بهترین دستاورد این گونه جشنواره‌ها است.

عصارزاده با تاکید بر اینکه قرآن کتاب هدایت همه بشریت است، خاطرنشان کرد: اگر ما سیره اهل بیت(ع) و قرآن را همواره سرلوحه کارهای خود قرار دهیم و آن را در زندگی شخصی و اجتماعی خود پیاده کنیم قطعا می‌توانیم به پیشرفت های خوبی دست یابیم.

برگزیده رشته فیلمنامه نویسی  وفیلم کوتاه جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: دانشجویان، کارکنان و اساتیدو اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها باید قدر این جشنواره‌ها را بدانند چرا که همه ساله به بهانه حضور در این جشنواره می‌توانند خود رابا قرآن نزدیکتر کنند. خیلی از دانشجویان یا اساتید به دلیل مشغله کاری فرصت ندارند که همه روزه با قرآن در ارتباط باشند و همین مشارکت آنها در اینگونه جشنواره‌ها، بهترین دستاورد است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.