چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۳

با حضور رییس دانشگاه؛

همایش "فصل رویش" برای دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی قزوین

همایش " فصل رویش" برای دانشجویان ورودی جدید دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضور دکتر مهرام رییس دانشگاه، دکتر محمد رضا شیخی معاون فرهنگی دانشجویی، حجت الاسلام حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از مسئولین دانشگاه، دوشنبه ۸ مهر ماه در سالن اجتماعات شهید بابایی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین، در این مراسم دکتر مهرام، ضمن خوشامد گویی به دانشجویان اظهار داشت: دانشجویان ورودی های جدید پس از پشت سر گذاشتن رقابتی تنگاتنگ وارد محیط علمی دانشگاه شده اند و از دیدگاه ما همه رشته ها ارزشمند هستند چرا که در آینده قرار است  در قالب یک تیم کار حفظ سلامت و خدمت رسانی به مردم را انجام دهند.

وی افزود: خداوند شما را در مسیری قرار داده که از طریق کسب دانش و مهارت و خدمت به مردم عاقبت بخیری و عزت در دنیا و آخرت کسب کنید.

دکتر مهرام ادامه داد: متاسفانه گاهی شاهد افت تحصیلی در میان دانشجویان ترم های اول هستیم و ضروری است دانشجویان  مراقب این آفت باشند و از ابتدای تحصیل در دانشگاه جدی و مصمم به کسب علم بپردازند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: احترام به اساتید از مهم ترین اصول در دانشگاه می باشد و البته ارزیابی اساتید از سوی ما  نیز انجام می شود.

وی تاکید کرد:رشته های مرتبط با پزشکی از حساس ترین و مهم ترین رشته های دانشگاهی است؛ چرا که با جان و زندگی مردم سر و کار دارد و ضروری است در موضوعات آموزشی و درسی سخت گیری انجام شود.

دکتر مهرام در ادامه گفت: دانشجویان نباید تک بعدی باشند ودر کنار پژوهش در رشته تخصصی خود در سایر زمینه ها از جمله ورزشی، فرهنگی،اجتماعی و ... فعالیت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: در تمامی دانشگاه های دنیا اصول و قوانینی وجود دارد که دانشجویان موظف به رعایت آن ها هستند و امروز از دانشجویان ورودی جدید تقاضا داریم به قوانین و مقررات دانشگاه پایبند باشند و از خط قرمزها عبور نکنند.

حجت الاسلام حیدری مسئول نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی قزوین با دارا بودن اساتید فرهیخته و اندیشمند از افتخارات کشور می باشد.

وی افزود: ایمان و عمل صالح در کنار یکدیگر انسان را سعادتمند می سازد و انسان ها خود قادر به تشخیص اعمال نیک و بد می باشند.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: ضروری است از فرصت ها به نحو احسن استفاده کرد و تربیت دینی دانشجویان در اولویت قرار گیرد.

در ادامه دکتر روح ا... شریفی از مخترعین استانی که تاکنون موفق به ثبت ۲۸۰ اختراع شده  گفت : در تمام این اختراعات از آیات نورانی قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار الهام گرفته است.

وی افزود: قرآن کریم بهترین راهنمای انسان در تمام زمینه ها می باشد و نباید از این معجزه بزرگ الهی غافل بود چرا که دین اسلام آخرین دین الهی است که در همه ابعاد زندگی برنامه و دستور العمل دارد.

دکتر شریفی در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص مدیریت زمان، مطالعه در زمان صحیح و پرورش ایده ها در دوران دانشجویی  پرداخته و در پایان به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.