یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴

اولین کتاب درسی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت رونمایی شد

رونمایی کتاب

با حضور مسئولان دانشگاهی و استانی، اولین کتاب درسی با آرم دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به نام "آناتومی عمومی" و به نویسندگی "دکتر فاطمه سیدی" رونمایی شد.

به گزارش مفدا جیرفت، همزمان با مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، از کتاب "آناتومی عمومی" رونمایی شد.

نویسنده کتاب در این آئین ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی، گفت: قریب دو سال جهت تالیف این کتاب وقت صرف کردم و امروز شاهد چاپ و انتشار کتاب آناتومی هستیم.

"دکتر فاطمه سیدی" ایده تالیف کتاب آناتومی عمومی را ثقیل بودن و بروز نبودن کتاب های اناتومی موجود در بازار برشمرد و اظهار داشت: آناتومی یکی از سنگین‌ترین دروس در رشته های علوم پزشکی است که با اندکی خلاقیت در شیوه تدریس و نگارش کتاب می توان آن را به یکی از شیرین ترین دروس تبدیل کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وجوه تمایز این کتاب با آناتومی های موجود سادگی و شیوایی مطالب در این کتاب است، لذا به منظور دقت بیشتر خواننده تمام نکات مهم به صورت درشت نشان داده شده اند که در پایان هر بخش با مراجعه به این نکات، مطالب مرور کلی خواهند شد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: در پایان هر فصل سه نمونه سوال تستی، تشریحی و نام گذاری اشکال قرار داده شده است.

وی بیان کرد: از آنجایی که درک آناتومی بدون استفاده از اشکال کار مشکلی است لذا دانشجو در اکثر موارد مجبور است علاوه بر کتاب درسی از یک اطلس آناتومی نیز استفاده کند، این کار علاوه بر اینکه باعث می شود دانشجو یک هزینه اضافی پرداخت کند گاهی اوقات ساعت ها وقت از دانشجو جهت پیدا کردن اشکال مرتبط با موضوع گرفته می شود و از آن گذشته مطالب دور اشکال فراتر از علم یک دانشجوی عمومی است که این موضوع یادگیری مطلب را مشکل می کند.

نویسنده کتاب آناتومی عمومی ادامه داد: یکی از راه کارهای به کار گرفته شده در این کتاب تنوع بسیار زیاد اشکال و حذف تمام مطالب اضافی دور شکل است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه فقط چند روز از چاپ این کتاب می گذرد اما از دانشگاه های دولتی کرمان، هرمزگان، یاسوج، فسا، کاشان و بم و همچنین از دانشگا ه های آزاد کرمان و زرند نیز سفارش کتاب داشتیم.

سیدی به تحریم‌ها، نوسانات ارز و افزایش کاغذ و هزینه های چاپ اشاره کرد و گفت: این مسایل باعث افزایش قیمت نهایی کتاب شده که این موضوع بر قیمت کتاب تاثیر می گذارد.

وی در پایان بیان کرد: امیدواریم نگارش این کتاب بتواند مورد عنایت اساتید گرانقدر و دانشجویان عزیز قرار گیرد و مسیر آموختن را تسهیل نماید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.