شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

با حضور آیت الله سبحانی انجام شد؛

تجلیل از نفرات برتر سی‌وچهارمین جشنواره قرآن وعترت دانشجویان کشور

اختتامیه

نفرات برتر سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور طی مراسمی با حضور آیت الله سبحانی و وزیر علوم در قم تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، دانشگاه قم غروب پنج‌شنبه میزبان یک رویداد مهم دانشجویی بود؛ جشنواره قرآن و عترت دانشجویی با مشارکت دانشجویانی از سراسر کشور برگزار شد و مراسم اختتامیه آن در مجتمع امین قم با حضور آیت الله سبحانی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هم‌چنین معاونان وزارت علوم برگزار شد و نفرات برتر چند رشته قرآنی انتخاب و با لوح سپاسی تقدیر شدند.

در پایان سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان سراسر کشور که به مدت سه روز در شهر مقدس قم برگزار شد، برگزیدگان جشنواره مشخص شدند و هدایای خود را از دستان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و آیت‌الله سبحانی، استاندار و دیگر مسئولان اجرایی استانی دریافت کردند.

نفرات برگزیده سی و چهارمین جشنواره قرآن و عترت به شرح زیر است:

حفظ قرآن کریم:

در رشته حفظ کل قرآن کریم، علی مستشاری راد از دانشگاه علامه طباطبایی، محمد گائینی و علی شیخ جامی از دانشگاه حکیم سبزواری به ترتیب مقام اول تا سوم، زهرا سلطان پور علی مشیری از مازندران، رقیه رضایی و سمانه سادات خان دوستی از دانشگاه بین المللی امام(ره) به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را دریافت کردند.

در رشته حظ ۲۰ جزء، امیرحسین اسفندیار از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، محمود باباخان از دانشگاه نورطوبی، علی ناجی محله از دانشگاه مهران، رؤیا فضائلی ترابی از دانشگاه فردوسی مشهد، ریحانه رحمانی از آموزشکده نقشه برداری و فهیمه جفرسته از دانشگاه اراک به ترتیب موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم شدند.

در رشته ده جزء، در بخش برادران علی بحرانی‌پور از دانشگاه تهران، رضا علینژاد از دانشگاه خلیج فارس، سید مهدی شفاعتی از دانشگاه یزد به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم، در بخش خواهران، سعیده نصیری فرد از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، زینب باقرنژاد از دانشگاه هدی قم و کهن پور موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

در رشته ۵ جزء، در بخش برادران، علیرضا ناصری نیا از دانشگاه تهران، محمدرضا محمدی از دانشگاه فردوسی مشهد، محمدصادق غضنفری از دانشگاه امام صادق(ع) رتبه‌های اول تا سوم و در بخش خواهران، نرگس دهقانی از دانشگاه امام صادق(ع)، لطیفه ملک محمد از دانشگاه اصفهان و فاطمه کلائی نژاد از دانشگاه خلیج فارس موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم شدند.

قرائت:

در رشه قرائت، سید محمد حسینی پور از تهران، علیرضا مکاری از اصفهان و یوسف جعفرزاده از دانشگاه قرآن و عترت به ترتیب مقام‌های اول تا سوم، زهرا پور طهماسب از مازندران، زهرا مهوشیان و لیلا دورقی احمدی از دانشگاه شهید چمران اهواز به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را دریافت کردند.

ترتیل:

در رشته ترتیل، علی مولایی از دانشگاه تفرش، امیر طیب طائبی از دانشگاه اصفهان، پیمان خیرخواه از دانشگاه ولیعصر رفسنجان به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم و در حوزه خواهران، مریم محمدی کشوری از دانشگاه قم، ندا مرادی از دانشگاه علامه طباطبایی و زینب ضیا دوست از دانشگاه حکیم سبزواری به ترتیب موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم شدند.

دعا و مناجات خوانی:

در رشته دعا و مناجات خوانی، در رشته برادران، مهدی حق پرست از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، احد حاجی زاده از دانشگاه محقق اردبیلی، حسین برگز از دانشگاه قم، زینب روشن فر از دانشگاه گیلان، زهرا پور سلطانی دانشگاه فردوسی مشهد و مرضیه سادات موسوی از مشهد مقدس به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم این دوره از جشنواره را به خود اختصاص دادند.

اذان:

در رشته اذان، مسعود شریفی از دانشگاه امام صادق(ع)، محمدرضا حسین زاده از مشهد و وحید رحمانی از دانشگاه محقق اردبیلی موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

تواشیح:

در رشته تواشیح، گروه تواشیح نور از دانشگاه علامه طباطبایی، گروه تواشیح دانشگاه یزد و گروه تواشیح ناشطات از دانشگاه اصفهان حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند.

آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم:

حسن سلامی بیگ باغلو، محمد گودرزی و امین قنبری موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

پرسمان معارفی:

علی محمد صالحی، زهرا رفیعی و زهرا منصوری به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را دریافت کردند.

سبک زندگی ایرانی و اسلامی:

خدیجه ملائی آذر از دانشگاه علامه طباطبایی، علی کریمیان شهری از دانشگاه بیرجند و مریم انواری موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

آشنایی با احادیث اهل بیت(ع):

امیرمهدی نجف پور، فاطمه وطن پرست و سید محسن روحانی موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

بخش احکام:

بتول سلحشور، سام فلاحی و پری بارانی رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه:

علیرضا جعفری پور، زهرا گودرزی و زهرا سادات حسینی موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه:

کیمیا عارفی، علیرضا فاضلی جا و ریحانه قنداقی رتبه‌های اول تا سوم این رشته بودند.

آشنایی با سیره معصومین(ع):

محمد مولودی، حانیه صلاتش پور و ابوالفضل فلاحی پناه رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

حفظ موضوعی قرآن کریم:

عارفه منصوری، نفیسه عنایتی و محمدرضا جاهدی نیا موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

بخش پژوهشی:

در رشته تلخیص کتاب محمد محرمی، مینا صیدی اسفهلان و سپیده رمضانی مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

مقاله نویسی:

فاطمه نجار زادگان، محسن موحدی رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.

بخش هنری:

در رشته معرق و منبت زهرا موتمر، شیوا کشاانی مرضیه سادات موسوی حق شناس رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در رشته تذهیب، زهرا کمراتی، زهرا وحدانی رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.

در رشته طراحی پوستر، محمد گرامی، مهدی غلامی و میعاد سنانیان موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

در رشته خوشنویسی، آریا سلطانی، محمد الماسی و حمید میرزایی رتبه‌های اول تا سوم را به دست آوردند.

در رشته نقاشی، نرگس سلطان زاده، مریم شریفی و فاطمه صادقی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته عکاسی، محمد رضا آرانی، محیا آزموده و سید هادی سیدترابی موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم شدند.

در رشته فیلم کوتاه، مسعود کلانتر، محمدصالح رضاداد و محمدرضا جودت پناه رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

بخش ادبی:

در رشته شعر راضیه روحی، زهرا آراسته نیا و محمدجواد شاه مرادی مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در رشته داستان نویسی، راحله آسوده، مصطفی توفیقی و علی اکبر ساعی موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم شدند.

در رشته فیلمنامه نویسی، رضوان رستم زاده، زینب یادگار و عباس نیک نفس رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته نمایشنامه نویسی، سمیرا طاهری، فؤاد زیدانلو و سعید میرزایی موفق به کسب مقام‌های اول تا سوم شدند.

بخش فناوری:

در رشته تولید نرم افزار علیرضا انتظامی مقام دوم و رشته کانال شبکه‌های مجازی رامین امیراصلانی مقام سوم را به دست آوردند.

جوایز هجدمین جشنواره ملی پایان‌نامه‌های قرآنی به شرح زیر است:

در مقطع دکتری، اسمر جعفری مقام اول، فریده امینی مقام دوم، زهرا کلباسی مقام سوم، اصغر طهماسبی مقام چهارم و راضیه امینی مقام پنجم و در مقطع ارشد سیده راضیه پورمحمدی مقام اول، حوریه موحد زاده و مرتضی سلطانی مشترکا مقام دوم، نجمه ناصری طاهری مقام سوم، مریم آبادی خسرقی مقام چهارم و حلما مولازاده مقام پنجم را کسب کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.