شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴

دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار:

هیجان و جذابیت جشنواره قرآن و عترت با اضافه شدن بخش تیمی دو چندان شد

بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور

مجتبی مهجور دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و یکی از فعالان قرآنی این دانشگاه حاضر در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، یکی ازمزیت‌های جشنواره امسال را اضافه شدن مسابقات بخش تیمی عنوان کرد و گفت: افزوده شدن رقابت‌های بخش تیمی، بر هیجان و جذابیت جشنواره امسال کمک شایانی کرد.

مفدا سبزوار :مجتبی مهجور دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و یکی از فعالان قرآنی این دانشگاه حاضر در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، یکی ازمزیتهای جشنواره  امسال را اضافه شدن مسابقات بخش تیمی عنوان کرد و گفت: افزوده شدن رقابتهای بخش تیمی، بر هیجان و جذابیت جشنواره امسال کمک شایانی کرد.

مهجور در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اشاره به تجربه حضور پنج دوره در جشنواره قرآن و عترت اظهار کرد: امسال در جشنواره بیست و چهارم علاوه بر حضور در مسابقات بخش تیمی، در رقابتهای حفظ ده جزء قرآن کریم نیز شرکت کردم که امیدوارم بتوانم نتیجه مطلوبی کسب کنم.

وی، مسابقات بخش تیمی را تحولی در جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: امسال برای نخستین بار با ابتکار و پیشنهاد مسوولان در مرکز قرآن و عترت وزارتخانه، رقابتهای بخش تیمی به شش بخش جشنواره اضافه شد و مسابقات از حالت یکنواختی خارج شد و بر بار  هیجان، پویایی و خلاقیت جشنواره اضافه کرد.

مهجور با اشاره به اینکه در مسابقات تیمی امسال در گروه سختی قرار گرفتیم، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریزو ایران در گروه ما قرار داشتند و دارای تجربه کافی بودند و دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به دلیل کم تجربگی و استرس نتوانست از گروه خود به مرحله بعدی صعود کند اما درکل دستاوردهای خوبی این مسابقات برای متسابقین داشت و همین که متسابقین از اقصی نقاط کشور با فرهنگهای مختلف در قالب مسابقات گرد هم جمع میشوند و زمینه دوستیها را بیشتر میکنند، خود عاملی برای موفقیت است.

مهجور به سبقه فعالیتهای قرآنی خود از بدو تولد تا دوران دانشگاه اشاره کردو گفت: به دلیل اینکه در خانواده مذهبی به دنبا آمدهام، فعالیتهای قرآنی را از دوران کودکی آغاز کردم و این فعالیتها در دوران دبستان و راهنمایی جدی تر شد و خوشحالم که فعالیتهای قرآنی ام در دوران دانشگاهی به تکامل رسید و توانستم درمسابقات و جشنوارههای قرآنی عناوین خوبی کسب کنم.

وی به کسب مقام نخست در مسابقات ملی دانشجویی در رشته حفظ پنج جزء و همچنین کسب رتبه دوم مسابقات کشوری در رشته حفظ پنج جزء اشاره کرد و گفت:کسب رتبه نخست در رشته کانال شبکه های مجازی نیز از جمله سوابق بنده در مسابقات قرآنی بوده است.

مهجور میزان مشارکت حداکثری دانشگاهیان علوم پزشکی در جشنواره قرآن و عترت را مطلوب توصیف کرد و  گفت: خوشبختانه سال به سال بر میزان حضور اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت افزوده میشود و امسال شاهد حضور ۷۳ هزار نفر از دانشگاهیان در این رویداد بزرگ قرآنی بودیم که این مساله نشانگر آن است که وزارت بهداشت سیاست های خوبی در زمینه ترویج فعالیتهای قرآنی و دینی در میان جامعه هدف خود تبیین کرده است.

وی در توصیه به دانشجویان علوم پزشکی در گرایش به فعالیتهای دینی ومذهبی بخصوص در فضاهای دانشگاهی گفت: یک دانشجو نباید صرفا به فراگیری درس وتحصیل بپردازد و باید در کنار آن فعالیتهای قرآنی، علمی و  هنری را مدنظر قرار دهد و پرورش دانشجویان چند بعدی و مسوولیت پذیر میتواند آینده روشنی برای جوانان ما رقم بزند. درس و فعالیتهای قرانی مکمل یکدیگر هستند وتوصیهای که به دانشجویان دارم این است که در اوقات فراغت به فعالیتهای دینی و قرآنی بپردازند تا انس والفت بیشتری با کتاب آسمانی داشته باشند. هر دانشجو متناسب با نوع توان و سلیقه خود میتواند گرایش به فعالیتهای هنری و قرآنی داشته باشد.

مهجور گفت: من هرچه به آخر دوران تحصیلم نزدیکتر می شوم طبیعتا فرصت محدودتری برای فعالیتهای قرآنی دارم اما طوری زمان را مدیریت میکنم که بتوانم در کنار درس، این فعالیتها را انجام دهم و یک دانشجوی موفق کسی است که با مدیریت زمان، بتواند امور درسی و فعالیتهای جانبی خود را به بهترین نحو ممکن انجام دهد به طوری که خللی بر هیچ کدام از فعالیتهایش وارد نشود.

وی میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان و وزارت بهداشت در برگزاری این المپیاد قرآنی را قابل تحسین عنوان کرد و گفت: شرایط مطلوب اسکان، تغذیه، ایاب و ذهاب، شرایط مطلوب  سالن برگزاری مسابقات، به بهترین نحوممکن برای شرکت کنندگان مهیا بود که جا دارد از دست اندرکاران ومتولیان برگزاری این رویداد بزرگ قرآنی تشکر کنم. میزبانی این جشنواره نسبت به ادوار گذشته بهتر بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.