یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸

به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸؛

جشن معارفه ویژه دانشجویان جدیدالورود برگزار شد

جشن معارفه

یکشنبه مورخه ۱۴ مهرماه سال جاری، جشن معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با حضور مسئولین دانشگاهی، اجرای برنامه های متنوع و برپایی غرفه های دانشجویی برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ مراسم معارفه دانشجویان ورودی ۹۸ دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، یکشنبه صبح چهاردهم مهرماه سال جاری در سالن حکیم جرجانی این دانشگاه برگزار شد.

در بدو ورود، به دانشجویان بسته های فرهنگی تقدیم شد و پس از استقرار دانشجویان در سالن، این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع و با پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران مزین شد و مهندس احمد جاودانه به عنوان مجری این مراسم به حضار خیر مقدم گفت و شروع مراسم را کلید زد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مسعود داستار، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ضمن خیرمقدم به دانشجویان و تقدیر و تشکر از زحمات تمامی دست اندر کاران برگزاری این مراسم گفت: تربیت فرزندانی از جنس علم و فرهنگ و فرستادن آنها به جامعه، از وظایف خطیری است که بر عهده ی والدین، مربیان و معلمانی است که از گذشته تا به حال برای رشد و پرورش آنها تلاش کرده اند.

حاج آقا داستار، ضمن اشاره به خودشناسی به عنوان یکی از مهم ترین ارکان زندگی هر فرد ابراز داشت: شخصی که به مقام خود شناسی نرسیده باشد، نه تنها برای خود که برای سایر افراد اجتماع هم نمی تواند مفید باشد.

وی با اشاره به اینکه سوغات دانشجویان، مطالب و اندوخته ی علمی آنهاست، خاطر نشان کرد: دانشجویان باید با تلاش مجدانه، در راه کسب علم و دانش حرکت کنند و موجبات ارتقای سطح علمی دانشگاه را فراهم آورند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به این سخن از بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی که «دانشگاه مبدا همه ی تحولات است» اذعان داشت: ارتقای سطح علمی، فرهنگ و اخلاق مداری باید سرلوحه ی تمام فعالیت ها و کوشش های جامعه ی دانشگاهی باشد تا بتوانیم قدم در مسیر اهداف والای انقلاب اسلامی بگذاریم که برای تحقق این هدف بزرگ، دانشجویان باید سعی کنند در زمینه ها و ابعاد مختلف فعالیت و مشارکت نمایند.

دکتر پرویز یزدان پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: دانشجویان، آینده سازان مملکت هستند و امید داریم شاهد رشد، ترقی و پیشرفت این عزیزان باشیم.

یزدان پناه با تاکید بر کسب علم‌ و دانش به عنوان فعالیت اصلی دانشگاه، ابراز داشت: ایجاد فضای شاد و محیط مناسب جهت تحصیل و آسایش دانشجویان از اهداف مهم ماست که امید داریم با همیاری و مشارکت همه ی شما عزیزان به این مهم دست یابیم.

وی ادامه داد: شایسته است که دانشجویان علاوه بر کسب علم و دانش، در سایر فعالیت ها از جمله مذهبی، هنری، اجتماعی، ورزشی و گروهی مشارکت داشته باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پایبندی به نظم، مقررات، انضباط، فرهنگ و هویت مذهبی و ملی را از اولویت های اصلی دانشجویان عنوان نمود و یادآور شد: دستیابی به موفقیت در سایه ی تلاش، برنامه ریزی و پشتکار حاصل شده که لازم است همه ی دانشجویان این اصول را سرلوحه ی مسیر دانشجویی خود قرار دهند.

سید ابوالقاسم هادی نیا، سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان و مدعوین ابراز داشت: امیدواریم که بتوانیم میزبان خوبی برای شما دانشجویان عزیز باشیم و محیط سالم و مناسبی را برای رشد، تعالی و بالندگی علمی، فرهنگی و .. شما عزیزان فراهم کنیم.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود؛ فرصت جوانی و دوران دانشجویی سخت به دست می آید و به راحتی از دست می‌رود فلذا لازم است که شما عزیزان که وارد عرصه‌ی جدیدی از زندگی شده اید و تجربیات نو و متفاوتی در پیش رو دارید، با تلاش و هدف گذاری، بهترین بهره را از این دوران ببرید.

سید ابوالقاسم هادی نیا ضمن اشاره به اینکه دانشجویان باید سعی کنند نیروی جوانی خود را علاوه بر درس در ابعاد مختلفی  به کار گیرند، ابراز داشت: امروزه بستر های مناسبی در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و ... برای دانشجویان در محیط دانشگاه ها فراهم است که لازم است دانشجویان با توجه به سلایق و علایق خود در هر یک از این حیطه ها مشارکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه در تمام دانشگاه های کشور با مشکلات و چالش های مختلفی مواجه هستیم تصریح کرد: سعی و تلاش معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و کلیه کارکنان، در راستای حل و فصل مشکلات و محدودیت ها بوده و امید است با همکاری و همیاری شما دانشجویان هر چه سریع تر ارتقای سطح کمی و کیفی دانشگاه را فراهم آوریم.

هادی نیا با اشاره به اینکه امسال با توجه به قوانین موضوعی سازمان سنجش بالغ بر ۴۵۰ دانشجو در این دانشگاه پذیرش داشته ایم خاطر نشان کرد؛ علی رغم تمام  محدودیت های به وجود آمده از جمله کمبود فضای خوابگاه ها، تلاشمان بر این است که شرایط مناسبی را برای تمامی دانشجویان فراهم کنیم.

وی ایجاد فضای باز و با نشاط در دانشگاه را از سیاست های اصلی این معاونت بر شمرده و ابراز داشت: رشد و ارتقای اخلاق، معنویت، فرهنگ و ... که از مسائل مورد تاکید مقام معظم رهبری می باشد در قالب کرسی های آزاد اندیشی، تریبون های آزاد، حلقه های فکری و ... پیگیری خواهند شد.

سید ابوالقاسم هادی نیا در پایان سخنان خود گفت: مسیر به روشنی برای همه‌ی دانشجویان مشخص است و تنها کافی است شما عزیزان با تلاش و کوشش خود راه درست و بهتر را برگزینید.

دکتر شهین‌ تاج آرامش، سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، اذعان داشت: از اهداف اصلی و خطیر دانشگاه، تربیت دانشجویان نخبه و کار آمد با اندیشه ی اسلامی و آماده نمودن آن ها برای اداره ی امور جامعه می باشد.

سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، ضمن دعوت دانشجویان به مطالعه ی قوانین و مقررات آموزشی مربوط به دانشکده ی خود گفت: سعی و تلاش ما در راستای کاهش و حل مشکلات آموزشی دانشجویان بوده و در این راه از انتقادات و پیشنهادات شما دانشجویان استقبال می کنیم.

در ادامه، دکتر حمداله اکوانی، رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد و نسرین دهقانی، نماینده مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی (EDC)، سخنان خود را پیرامون تسهیلات ویژه ی دانشجویان عضو استعدادهای درخشان، المپیادهای ملی و بین المللی، خدمات ارائه شده توسط این مراکز و.. را ایراد کردند.

در پایان این مراسم، فرید باشتی، دبیر کل کانون های فرهنگی دانشجویی، به ارائه ی توضیحاتی در مورد کانون های دانشگاه و فعالیت های آنها پرداخت.

بر پایه ی این گزارش؛ قرعه کشی ۱۵ فقره وام تحصیلی ۳۰ میلیون ریالی با اقساط ۳۶ ماهه از طرف بانک قرض الحسنه ی مهر ایران بین دانشجویان انجام شد و پس از پایان مراسم، دانشجویان جهت صرف ناهار و بازدید از غرفه های دانشجویی و برگزاری برنامه های متنوع به محل آبشار یاسوج رفتند.

گفتنی است، با مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران، به جوان ترین دانشجوی دانشگاه هم یک وام ۵۰ میلیون ریالی اعطا شد.

برای مشاهده ی گزارش تصویری از جشن معارفه ی دانشجویان ورودی ۹۸ ، اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.