دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۶

در المپیاد ورزشی تبریز رقم خورد؛

کسب بهترین عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در سه دوره‌ اخیر المپیاد ورزشی دختران

المپیاد. شهرکرد

دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر وزارت بهداشت و در میان ۵۸ دانشگاه شرکت‌کننده در این مسابقات در جایگاه سیزدهم ایستاد و بهترین عملکرد را در سه دوره اخیر این المپیاد به دست آورد.

به گزارش مفدا شهرکرد، سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی علوم پزشکی شهرکرد گفت: کاروان ورزشی این دانشگاه با حضور ۴۲ ورزشکار، مربی و سرپرست در چهاردهمین دوره المپیاد ورزشی دختران دانشجوی وزارت بهداشت در تبریز به میدان رفت و توانست با کسب سه نشان طلا و یک نقره در جمع ۵۸ دانشگاه شرکت‌کننده از نظر امتیاز در جایگاه سیزدهم قرار گیرد.

"عبدالمجید فدایی" با بیان اینکه در گزارش آماری و تحلیلی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت از روند برگزاری المپیاد تبریز، دانشگاه‌ها از نظر تعداد دانشجویان به سه گروه بالای پنج هزار، دو هزار تا پنج هزار و کمتر از دو هزار تقسیم شده‌اند، افزود: بر این اساس، جایگاه نخست در دو بخش رنگ مدال و امتیاز، میان دانشگاه‌های بین دو تا پنج هزار به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد رسید.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در دوازدهمین دوره المپیاد ورزشی دختران به میزبانی ارومیه با هفت امتیاز، به مقام شانزدهم رسید و درسیزدهمین دوره هم با کسب ۱۲ امتیاز، به جایگاه پانزدهم جدول امتیازات بسنده کرد.

فدایی با اشاره به اینکه این دانشگاه در چهاردهمین دوره به امتیاز ۲۱ و جایگاه سیزدهم جدول دست یافته است، یادآور شد: این جایگاه در مقایسه با المپیادهای دوازدهم و سیزدهم نشان دهنده کسب بهترین نتیجه در سه دوره اخیر است.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد همچنین گفت: این دانشگاه در جدول رده بندی المپیاد تبریز از نظر رنگ مدال پس از دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، مشهد، تهران، اصفهان و ایران، مقام ششم را به دست آورد.

گفتنی است، چهاردهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور با حضور هزار و ۴۷۳ ورزشکار از ۲۲ مرداد تا دهم شهریور و در دو مرحله به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

ورزشکاران دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در این مسابقات در رشته‌های بدمینتون، شنا، تیراندازی، والیبال، تنیس روی میز و دوومیدانی به میدان رفتند و سه نشان طلا در شنا و یک نشان نقره در تیراندازی را برای این دانشگاه به ارمغان آوردند.


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.