پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۳

دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

برگزاری جشنواره موجب رشد و ارتقاء دانشجویان است

مصاحبه

میلاد ناصری دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بیان انگیزه خود برای شرکت در جشنواره قرآن و عترت گفت: تعداد کمی از دانشجویان در رشته دعا خوانی و اذان در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالیت می‌کنند. با حضور در جشنواره با آنها آشنا می‌شویم و برخی از آنها را قویتر و جلوتر از خود می‌بینیم. آشنایی با دیگر فعالان قرآنی موجب ترغیب و تشویق دانشجویان است و موجب می‌شود که این راه را جدی‌تر ادامه دهند. به دست آوردن رتبه هم می‌تواند یکی از انگیزه‌ها باشد اما کسب رتبه قطعا تنها انگیزه برای شرکت در جشنواره نیست.

به گزارش مفدا، میلاد ناصری دانشجوی رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در رشته دعاخوانی شرکت کرده است. وی از کودکی در فعالیت های قرآنی شرکت داشته و در رشته‌های احکام، مداحی و اذان رتبه‌هایی را در سطح کشوری کسب کرده است. وی در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت رتبه اول را در رشته دعاخوانی کسب کرده است.

ناصری در بیان انگیزه خود از شرکت در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: انگیزه دانشجویان قرآنی از شرکت در جشنواره این است که خود را محک زده و پیشرفت خود را نسبت به گذشته بسنجند. حضور در فضای جشنواره حس بسیار خوبی در دانشجویان ایجاد می‌کند و جنس حضور در این مسابقات از جنس دلی و معنوی است.

وی افزود: تعداد کمی از دانشجویان در رشته دعا خوانی و اذان در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالیت می‌کنند که با حضور در جشنواره با آنها آشنا می‌شویم و برخی از آنها را بهتر و جلوتر از خود می‌بینیم. آشنایی با دیگر فعالان قرآنی موجب ترغیب و تشویق دانشجویان است و موجب می‌شود که این راه را جدی‌تر ادامه دهند. به دست آوردن رتبه هم می‌تواند یکی از انگیزه ها باشد اما کسب رتبه قطعا تنها انگیزه برای شرکت در جشنواره نیست.

رتبه اول رشته دعا خوانی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت برخوردهای تنبیهی و قهری را برای جذب دانشجویان به امور مذهبی بی‌ثمر دانست و افزود: با این روشها  نمی‌توانیم جوانان را به انجام امور دینی ترغیب کنیم. جوانان باید با دیدن رفتار و عمل صحیح ما جذب امور دینی و مذهبی شوند و اجبار قطعا نتیجه نخواهد داشت. جوانان به صورت فطری عاشق قرآن و اهل بیت هستند و افراد مذهبی باید به شکل مضاعفی مراقب اعمال و رفتار خود باشند. متاسفانه گاهی خطای برخی از افراد مذهبی به پای همه آنها و عقیده آنها نوشته می‌شود.

وی با تقدیر از مسؤولان برگزاری جشنواره اضافه کرد: امسال جشنواره با کیفیت خوبی برگزار شد و با وجود تغییرات مدیریتی در معاونت فرهنگی و دانشجویی به حمدالله جشنواره با کیفیت عالی برگزار شد. وزارت بهداشت سعی کرد به بهترین شکل ممکن عمل کند و امسال کیفیت برگزاری جشنواره بهتر از گذشته بود.

ناصری در پایان  از پایبند نبودن مسؤولان نسبت به زمان بندی اعلام شده انتقاد کرد و گفت: اعلام نتایج و زمان‌بندیها در جشنواره بیست و چهارم از سوی مسؤولان برگزاری جشنواره رعایت نشد و نتایج جشنواره بسیار دیرتر از آنچه در زمان بندی مقرر بود، اعلام شد. همچنین جوایز جشنواره گذشته با تاخیر بسیار پس از هشت ماه پرداخت شد که امیدوارم این نواقص در جشنواره های آینده برطرف شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.