دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰

نرم افزار «هم‌یاد» با هدف پیشگیری از بیماری آلزایمر رونمایی می‌شود

مصاحبه

رونمایی از نرم افزار «هم‌یاد» با حضور اساتید و اعضای هیأت علمی برجسته از دو دانشگاه علوم پزشکی علوم بهزیستی و توان‌بخشی و دانشگاه صنعتی شریف انجام می‌شود.

دکتر نسیبه زنجری در گفت‌وگو با مفدا ضمن اعلام خبر رونمایی از نرم افزار «هم‌یاد» گفت: روز سه‌شنبه ۱۶ مهر ماه، در سالن ریاست دانشگاه علوم بهزیستی وتوان بخشی و با حضور اساتید برجسته‌ای از دو دانشگاه علوم بهزیستی و صنعتی شریف، رونمایی از نرم افزار «هم‌یاد» انجام می‌شود.

وی با بیان این که این نرم افزار در حوزه پیشگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر طراحی و تولید شده است، بیان داشت: این نرم افزار تلاش دارد تا راه‌های پیشگیری از ابتلا به آلزایمر را برای خانواده‌ها شرح دهد و کمک کند تا افراد در معرض خطر با انجام برخی رفتارهای تقویت کننده مغز، از ابتلای خود به این بیماری پیشگیری کنند.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، خاطر نشان کرد: این نرم افزار بر اساس ریسک فاکتورهای آلزایمر، برای پیشگیری از دمانس (زوال عقل) و آلزایمر ساخته شده و به عنوان یک ابزاری کمک کننده در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا بتوانند سلامت مغز خود را  ارتقا بدهند.

زنجری با اشاره به برگزاری مراسم رونمایی از نرم افزار «هم‌یاد» در روز سه شنبه ۱۶ مهرماه، بیان داشت: مراسم از ساعت ۱۰ تا ۱۲ ظهر با حضور جمعی از مسؤولان و اساتید دو دانشگاه علوم پزشکی علوم بهزیستی و دانشگاه صنعتی شریف که در طراحی و ساخت این نرم افزار به صورت مشترک همکاری داشته‌اند برگزار می‌شود.

در این مراسم دکتر احمد دلبری؛ استاد و محقق سلامت سالمندان از دانشگاه علوم پزشکی علوم بهزیستی و توان‌بخشی به ایراد سخنرانی در خصوص بیماری آلزایمر و تازه‌های علمی در خصوص این بیماری خواهد پرداخت و در ادامه از این نرم افزار رونمایی و بنا است در یک برنامه منسجم تا حدود دو ماه آینده امکان استفاده عموم مردم از این نرم افزار ایجاد شود.

گفتنی است در کنار دکتر نسیبه زنجری، دکتر ابوالفضل مطهری، خانم هدی ترابی و خانم فاطمه زردبانی از گروه کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و دکتراحمد دلبری؛ رئیس مرکز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی در طراحی و ساخت این نرم افزار حضور داشته‌اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.