سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴

دکتر مهدی نظری در جشن استقبال از دانشجویان جدید الورود عنوان کرد؛

به دنبال روانی سالم و جسمی با نشاط برای دانشجویان هستیم

گزارش تصویری جدیدالورود ورودی های 98

نشست معاونان تحقیقات و فن آوری، آموزشی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای آشنایی دانشجویان با وظایف این معاونت ها توسط پایگاه خبری مفدا و با اجرای زهرا آقایی در جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود در تالار وحدت برگزار شد. 

به گزارش مفدا تبریز، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ابتدای سخنانش در این نشست با تبریک و خوشامدگویی به دانشجویان ورودی جدید دانشگاه، گفت: مجموعه فعالیت های این معاونت در راستای ایجاد فضای مطلوب برای آموزش بهتر دانشجویان است. 

وی مدیریت دانشجویی را یکی از بخش های معاونت فرهنگی و دانشجویی معرفی کرد و ادامه داد: این مدیریت وظیفه ارائه خدماتی چون اسکان، تغذیه و رفاهی دانشجویان را بر عهده دارد. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، مدیریت فرهنگی دانشگاه را از دیگر بخش های این معاونت دانست و افزود: کسب مقام های نخست کشوری در جشنواره های فرهنگی، وجود بیشترین کانون های فرهنگی و نشریات دانشجویی و فعالیت چشمگیر انجمن های علمی نشان از فعالیت های موثر مدیریت فرهنگی است. 

دکتر مهدی نظری، تشکیل تیم های ورزشی در رشته های مختلف و حضور درخشان در المپیادهای ورزشی پسران و دختران و ترویج ورزش همگانی را از اقدامات مدیریت تربیت بدنی دانشگاه خواند و گفت: مرکز مشاوره دانشجویی برای ارائه مشاوره های روانی و سلامت دانشجویی از دیگر بخش های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه است. 

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه روح سالم در بدن سالم است، ادامه داد: مجموعه فعالیت های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بر این اساس استوار است که دانشجویان روان و جسمی سالم و بانشاط داشته باشند تا بتوانند در زمینه تحصیلی به موفقیت برسند. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با بیان اینکه از سال ۸۲ تا زمان احداث خوابگاه جدید، در این زمینه اقدامی نشده بود، افزود: خوابگاه جدیدالاحداث دارای ظرفیت ۲۵۰۰ نفر است ودر به صورت سوئیتی و استاندارد ساخته شده است  و امیدوارم تا یک سال آینده به بهره برداری برسد تا دانشجویان دختر دانشگاه در این خوابگاه مستقر شوند و ظرفیت خوابگاهی دانشگاه به صورت معنادار و چشمگیری افزایش یابد.

دکتر مهدی نظری با اشاره به اینکه دانشگاه در دفترچه انتخاب رشته هم، خود را متعهد به ارائه خوابگاه به دانشجویان نکرده است، گفت: اما مسئولان دانشگاه با بسیج همه امکانات به دنبال آن هستند که دانشجویان از نظر اسکان مشکلی نداشته باشند و در این راستا برای دانشجویان اتباع خارجی، خوابگاه به صورت استیجاری و تحت مدیریت دانشگاه، فراهم شده است تا ظرفیت خوابگاهی برای دانشجویان داخلی بیشتر گردد. 

وی در بخش پایانی سخنانش با اعلام اینکه درب اتاق تمام مسئولان معاونت فرهنگی و دانشجویی بر روی دانشجویان باز است، ادامه داد: از شما می خواهم در کانال پیام رسان «پایگاه خبری مفدا تبریز» عضو شوید تا در کوتاه ترین زمان و با جزئیات در جریان اطلاعیه ها و فعالیت های معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه قرار گیرید. 

همه دانشکده ها دارای کمیته تحقیقات دانشجویی هستند 

در ادامه این نشست، دکتر سمیعی،  معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه با اشاره به اینکه کمیته تحقیقات دانشجویی در همه دانشکده ها تشکیل شده است، گفت: هدف از شکل گیری این کمیته ها آشنایی دانشجویان با روش تحقیق و افرایش سطح مهارت های تحقیقاتی آنها است. 

وی با دعوت از دانشجویان برای عضویت و فعالیت در  کمیته تحقیقات دانشجویی، ادامه داد: دانشجویان در این کمیته ها می توانند در رشته تخصصی خود با کمک و نظارت اساتید دانشگاه، کارهای تحقیقاتی خود را با سرعتی بیشتر پیگیری کنند.

معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه، مرکز نوآوری و شتابدهی را از دیگر مجموعه های این معاونت معرفی کرد و از دانشجویان خواست با این مرکز همکاری کنند. 

دکتر سمیعی با بیان اینکه این معاونت در انتخاب واحد رساله و پایان نامه به عنوان کار تحقیقاتی همواره یاریگر دانشجویان است، افزود: معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه حمایت از دانشجویان در زمینه های تحقیقاتی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است و با روی گشاده پذیرای طرح های آنان است. 

ثبت نام تمام الکترونیک دانشجویان جدیدالورود برای اولین بار در ایران 

در این نشست، دکتر تقی زادیه، معاون آموزشی دانشگاه هم به سابقه شکل گیری دانشگاه علوم پزشکی؛ تعداد دانشجویان، رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف و دانشکده های دانشگاه پرداخت. 

وی با اشاره به اینکه ثبت نام دانشجویان برای اولین بار در ایران به صورت تمام الکترونیکی انجام شده است، گفت: با انتخاب واحد تمام الکترونیکی دیگر به حضور فیزیکی دانشجویان در معاونت آموزشی وجود ندارد و در چند روز آینده بررسی اصل مدارک با مدارک بارگذاری شده در سایت آغاز خواهد شد. 

معاون آموزشی دانشگاه، اصل اول در زندگی دانشجویی را آموزش دانست و ادامه داد: از شما می خواهم برای پیشگیری از مشکلات احتمالی، در زمان مقرر انتخاب واحد خود را انجام دهید و با زمان شناسی، به موقع در کلاس های درسی حضور یابید. 

دکتر تقی زادیه بهبود کیفی و کمی آموزش را از اولویت های کاری این معاونت برشمرد و افزود: در سال تحصیلی جدید به دنبال آن هستیم که ارزیابی کیفی را به صورت جدی آغاز کنیم. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.