سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷

با حضور معاون فرهنگی و دانشجویی؛

جلسه شورای ورزشی دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد

شوراری ورزش

نخستین جلسه شورای ورزشی دانشگاه علوم پزشکی قم با هدف بررسی کمبودها و برنامه ریزی در دفتر معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا از قم، نخستین جلسه شورای ورزشی دانشگاه علوم پزشکی قم با هدف بررسی کمبودها و برنامه ریزی برای اهداف آینده، ۱۵ مهرماه با حضور دکتر سامک محبی معاون دانشجویی و فرهنگی، حمیدی پارسا رئیس اداره بودجه، رئیس و کارمندان اداره تربیت بدنی و دو نماینده از دانشجویان ورزشکار در مجتمع دانشگاهی پردیس برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر سیامک محبی، معاون فرهنگی و دانشجویی ضمن اشاره به رسالت های شورای ورزشی دانشگاه بیان کرد: تمام اعضای شورای ورزشی می بایست به برنامه ها و سیاست های ورزشی دانشگاه کمک کرده و در جهت اهداف آن کوشا باشند.

وی ادامه داد: تاکنون هزینه های زیادی اعم از استخرها، باشگاه ها و ... صرف پرسنل و دانشجویان این دانشگاه شده و این شورا می بایست کاری کند تا این هزینه ها و امکانات بازده خوبی به همراه داشته باشند.

دکتر محبی در رابطه با اهمیت برنامه ریزی برای تمام رشته های ورزشی تسریح کرد: این که در فاصله کم قبل از شروع  مسابقات  اقدام به تشکیل تیم و تمرین کنیم صحیح نیست، بنابراین شورای ورزش باید اقدام به طرح یک برنامه جامع و مدون نموده تا همه به آن عمل کنند.

وی با اشاره به رسالت شورای ورزش در دانشگاه بیان کرد: شورای ورزشی برای مناسبت های مختلف برنامه دهد و از تمام امکانات موجود نهایت استفاده را ببرد، از تبلیغات چهره به چهره نیز استفاده شود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به عملکرد کاروان ورزشی دانشگاه در المپیاد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی کشور بیان داشت: به دلیل درخواست سرانه به ازای هر ورزشکار از سوی وزارتخانه، در اعزام ورزشکار با مشکلات مالی مواجه شدیم، اما با توجه به مشکلات موجود عملکرد تیم های اعزامی به مسابقات را مطلوب ارزیابی می کنیم، ضمن اینکه هرچقدر تعداد ورزشکار اعزامی به المپیادها بیشتر باشد تجربه آنها نیز بالا خواهد رفت.

دکتر محبی ادامه داد: همه دانشجویان، کارکنان و مدیران کمک کنند تا چرخ ورزش دانشگاه بچرخد، این چرخ هم اکنون نیز می چرخد اما نیاز به یک روغن کاری دارد.

پس از صحبت های معاون فرهنگی دانشجویی، نوبت به نمایندگان دانشجویان رسید و مشکلاتی از قبیل کمبود سانس، کمبود نیروی انسانی در اداره تربیت بدنی، دوری مسافت مجموعه ورزشی پردیس، عدم مسئولیت پذیری برخی مربیان و قطع سانس های رایگان استخر کوثر مطرح شده و و پیشنهاد برگزاری ورزش صبحگاهی در دانشکده ها ارائه شد.

همچنین علیرضا برخوردار، رئیس اداره تربیت بدنی ضمن اشاره به تشکیل تیم های فوتسال، والیبال و بسکتبال بیان داشت:امیدواریم با کمک اداره بودجه دانشگاه بتوانیم با مربیان حرفه ای قرارداد منعقد نماییم.

برخوردار همچنین ضمن اشاره به محدودیت های شدید مالی موجود توضیح داد: ما همواره در اعزام دانشجویان به دلیل درخواست سرانه از سوی میزبان مسابقات دچار مشکل بوده و هستیم، بنابراین از اداره بودجه تقاضا داریم تا ما را در این زمینه مساعدت کنند.

از دیگر نکات قابل توجه این جلسه می توان به اعلام برقراری مجدد سانس های رایگان یکی از استخرهای استان که در هفته تربیت بدنی اطلاع رسانی می شود از سوی رییس اداره تربیت بدنی دانشگاه اشاره کرد.

تهیه کننده: مهدی جوشقانی دبیر سرویس ورزشی مفدا قم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.