سه‌شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸

فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

فعالیت در نهادهای دانشجویی، انگیزه و سکوی پرتابی برای پیشرفت در مباحث آموزشی است

زارع

"امیرحسین زارع" فعال دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت و گو با مفدا بیان کرد: فعالیت در نهادهای دانشجویی نه تنها مانع فعالیت‌های علمی و آموزشی نیست، بلکه انگیزه و سکوی پرتابی برای پیشرفت در مباحث آموزشی است.

"امیرحسین زارع" دانشجوی رشته اعضای مصنوعی دانشگاه مهمترین توصیه خود را به دانشجویان حفظ انگیزه و روحیه ی نشاط و پرکاری می داند. گفت و گوی امیرحسین دلیر خبرنگار اصفهان مفدا با "امیرحسین زارع" را با هم می‌خوانیم:

مفدا اصفهان: ضمن معرفی خودتان لطفا درباره فعالیت‌هایی دوران دانشجویی خود توضیحاتی ارائه کنید؟

قبل از شرح فعالیت هایی که در دانشگاه داشتم باید بگویم اینجانب جزو معدود دانشجویانی بودم که با هر سه معاونت آموزشی، پژوهشی و دانشجویی فرهنگی فعالیت داشتم. در معاونت پژوهشی با کمیته تحقیقات دانشجویی، در معاونت آموزشی با شورای مشاورین جوان و در معاونت دانشجویی فرهنگی با انجمن علمی، نشریات دانشجویی، شورای صنفی، انجمن اسلامی دانشجویی و بسیج دانشجویی همکاری داشتم.

مفدا اصفهان: در کنار فعالیت هایی که داشتید وضعیت درسی تان چطور بود؟

من در پایان دوره کارشناسی با لطف خدا رتبه اول در ورودی ۹۴ رشته ارتوپدی فنی را کسب کردم و این افتخار نصیبم شد که بتوانم بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان راه پیدا کنم.خدا را شاکرم که در کنار تلاش های دانشجویی فرهنگی ،در زمینه ی علمی هم نتایج خوبی داشتم.

مفدا اصفهان: هیچ گاه تداخلی بین فعالیت در تشکل‌های دانشجویی و درس‌ها و کلاس‌هایتان ایجاد نشد؟چون معمولا اگر دانشجویی بر روی کارهای غیر از آموزش وقت بگذارد از درس خواندن عقب می‌افتد؟

فعالیت در تشکل های دانشجویی نه تنها مانع نیست بلکه انگیزه و سکوی پرتابی برای پیشرفت در مباحث آموزشی است.همه این ها با یک برنامه ریزی مشخص ،قابل حل است.اگر وقت هر کاری را به خودش اختصاص دهیم هیچگاه مشکلی در این زمینه ایجاد نخواهد شد.با یک برنامه ریزی مناسب می توانید به تمام فعالیت هایتان به نحو احسن برسید.

مفدا اصفهان: بیشترین فعالیت شما در کدام نهاد بوده است؟

من سعی کردم در تمام تشکل های دانشجویی تجربه کسب کنم  ولی بیشترین فعالیتم به عنوان دبیر انجمن علمی ارتوز پروتز بود که در زمان فعالیت بنده جزو برترین انجمن های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بود.در طول سه سال دبیری اینجانب ،به اتفاق هسته مرکزی حدود شصت برنامه اجرا کردیم و با یک کارنامه ی قوی انجمن را به دبیر بعدی سپردیم.

مفدا اصفهان: در فعالیت‌هایی که در این دوره سه ساله انجام دادید آیا فعالیت‌های خارج دانشگاه هم داشتید یا فعالیت‌های دانشجویی‌تان فقط محدود به دانشگاه بوده است؟

ما علاوه بر فعالیت های خارج دانشگاهی مانند برگزاری غرفه ها و کمپین های سلامت عموم در سراسر شهر، با دانشجویان سایر دانشگاه های علوم پزشکی هم فعالیت هایی داشتیم .به طور مثال در طرح پروپوزال مروری اسکولیوز از دانشگاه های علوم پزشکی همدان،جندی شاپور اهواز،علوم بهزیستی و توانبخشی تهران،علوم پزشکی ایران و علوم پزشکی شیراز شرکت کنندگانی داشتیم. در هشتمین کنگره ی افق های نوین کلینیکی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز همکاری داشتیم همچنین با دانشگاه صنعتی امیرکبیر،پیرامون رشته ارتوز پروتز فعالیت های مشترکی انجام دادیم و در سیزدهمین کنگره ملی و دومین کنگره بین المللی ارتوز پروتز که امسال در شهر اصفهان برگزار شد همکاری هایی با انجمن علمی ارتوز پروتز ایران انجام دادیم.

مفدا اصفهان: آیا شما در دستگاه‌های نظارت بر تشکلات دانشجویی هم حضور داشتید یا خیر؟

بله بنده یک سال بعنوان عضوی از شورای نظارت بر انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در کنار معاونین محترم آموزشی،پژوهشی و دانشجویی فرهنگی فعالیت کردم.

مفدا اصفهان: از آنجایی که در نهادهای مختلف فعالیت داشتید، چه توصیه‌ای به دانشجویان و یا مسوولین دانشگاه دارید؟

به عنوان عضوی فعال ،به دانشجویان میگویم که خسته  و ناامید نشوند چون در هر سیستمی افرادی وجود دارند که انگیزه های انجام فعالیت را از دانشجویان میگیرند.اگر چنین مشکلی برایتان پیش آمد با پا فشاری به فعالیت هایتان ادامه دهید چرا که در این چهارسال کم نبودند مسوولینی که تا حد زیادی مانع و سد راه دانشجویان شدند .مطمئن باشید اگر به کارتان ایمان داشته باشید هیچ چیز مانع شما نخواهد بود .به مسوولین و اعضای هیئت علمی دانشگاه هم توصیه میکنم به جای ایجاد مانع برای دانشجویانی که بدون چشم داشت مالی،باانگیزه و روحیه زیاد قصد فعالیت های مازاد درسی را دارند و در تشکل های مختلف فعالیت می کنند یاری و کمک برسانند و پشتیبان آن ها باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.