پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۷

با حضور معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی شمال غرب؛

چالش های حوزه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های کلان منطقه دو بررسی شد

جلسه معاونین و مدیران تربیت بدنی شمالغرب کشور

در نشست معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه دو (شمال غرب) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، وضعیت خوابگاه های این دانشگاه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و حاضران با اشاره به کمبود فضای خوابگاهی، بر گسترش خوابگاه های ملکی و بهره گیری از خوابگاه های مشارکتی تاکید کردند.

به گزارش مفدا تبریز، نشست معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه دو (شمال غرب) به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه، دکتر مهدی نظری، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن خوشامدگویی به حاضران، گفت: وجوه اشتراکات مختلف در میان دانشگاه های کلان منطقه دو کشوری باعث می شود تبادل نظر میان این دانشگاه ها همیشه ضروری باشد. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه هر یک از دانشگاه های کلان منطقه دو کشوری دارای توانایی های مختلفی هستند، افزود: برگزاری چنین جلساتی سبب می شود که از تجربه اقدامات و فعالیت های این دانشگاه ها آگاه شده و در برنامه ریزی های آتی از این تجربیات بهره مند شویم. 

وی در ادامه سخنانش همگرایی در اتخاذ تصمیمات را از دیگر برکات این نشست ها خواند و گفت: برگزاری چنین جلساتی که با تشریح برنامه های انجام یافته و آسیب شناسی آنها و برنامه ریزی برای آینده است، به یکسان سازی رویه ها و اخذ تصمیمات واحد منجر می شود. 

در ادامه نشست معاونین دانشجویی و  فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه دو، مهمترین مسائل و چالش های حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های خود را بیان کردند. مواردی هچون ایجاد ردیف اعتباری مستقل، تسهیلات دانشجویی و نیز مشکلات تغذیه از جمله مواردی بود که سخنرانان این نشست به آن پرداخت کردند.

بحث و تبادل نظر در مورد خوابگاه های دانشجویی، از بخش های اصلی این نشست بود. معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه دو با اشاره به افزایش پذیرش دانشجویان در سال تحصیلی جدید و از سوی دیگر استقبال دانشجویان غیر بومی خارج خوابگاهی ورودی سال های گذشته برای استفاده از خوابگاه های دانشجویی به سبب شرایط اقتصادی، از تنگنا و ضیق امکان اسکان دانشجویان در خوابگاه ها خبر دادند. 

در ادامه این جلسه، حاضران از وضعیت خوابگاه های دانشگاه های خود اعم از ملکی، خودگردان و مشارکتی توضیحاتی ارائه کردند و حاضرین در جلسه بر این نکته تاکید کردند که به دلیل حساسیت های اجتماعی بایستی در برنامه ریزی های بلند مدت، توسعه فضای خوابگاهی ملکی در الویت برنامه های توسعه منابع فیزیکی عمرانی دانشگاه ها قرار گیرد. 

معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه دو (شمال غرب)، راه حل پاسخگویی به مطالبات در حال رشد اسکان دانشجویان در کوتاه مدت را بهره گیری از خوابگاه های مشارکتی اعلام کردند و تاکید نمودند تنظیم شیوه نامه خوابگاه های مشارکتی که بر عهده کلان منطقه دو است، در اسرع وقت تهیه و تنظیم گردد و برای این منظور مقرر شد در دو هفته آتی، کارشناسان خوابگاه های کلان مطقه دو با برگزاری جلسه ای، این شیوه نامه را آماده سازند تا در جلسه آتی معاونان دانشجویی و فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور مطرح گردد. 

استمرار نشست معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی شمال غرب از دیگر مواردی بود که حاضران بر آن تاکید کردند و با نظر جمعی مقرر شد این جلسات به صورت دوره ای در یکی از دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه دو برگزار گردد. 

گفتنی است دانشگاه های علوم پزشکی کلان منطقه دو (شمال غرب) کشور شامل دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، زنجان، ارومیه و اردبیل و نیز دانشکده های علوم پزشکی مراغه، خوی، خلخال و سراب است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.