یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تا مسجد کوفه

بیرجند

زیارت اماکن مقدس کاظمین، نجف، کربلا، کوفه و شرکت در پیاده روی نجف تا کربلا، از برنامه های سفر معنوی کاروان زیارتی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در پیاده روی اربعین است.

به گزارش مفدا بیرجند، زائرین اربعین که در میان آه و افسوس جامانده های این سفر معنوی در مسجد شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و ادای احترام به مقام شامخ این شهدا، سفر خود را آغاز کردند، در طبس به زیارت حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) رفتند و در ادامه عازم زیارت حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران شدند.

این کاروان پس پذیرایی نهار در زائر سرای میقات الرضا(ع) اراک، خروج از مرز مهران و ورود به کشور عراق به زیارت حرمین امامین موسی کاظم(ع) و امام جواد(ع) در کاظمین رفتند و مقصد بعدی این کاروان نیز شهر کوفه و بازدید از مسجد کوفه بود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اعلام اینکه ۱۷۲ دانشجو از مرکز استان و سایر دانشکده های اقماری به این سفر معنوی اعزام شدند، گفت: از این تعداد ۱۳۳ نفر از بیرجند اعزام شدند که به دلیل استقبال گسترده دانشجویان دختر دو دستگاه اتوبوس به آنان اختصاص یافت.

"دکتر عباس جوادی" با اشاره به حمایت‌های رئیس دانشگاه در روند برگزاری این سفر معنوی افزود: این اردوی زیارتی تا ۲۶ مهرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به همراهی جمعی از اساتید با دانشجویان دانشگاه خاطرنشان کرد: زیارت اماکن مقدس کاظمین، نجف، کربلا، کوفه و شرکت در پیاده روی نجف تا کربلا از برنامه‌های این سفر است و در صورتی که امکان حضور در سامرا فراهم باشد، دانشجویان به زیارت اماکن مقدس این شهر نیزی خواهند رفت.

دکتر جوادی در پایان از حمایت‌های رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونین دانشگاه به ویژه معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و همچنین  زحمات مدیر فرهنگی و همکاران این مجموعه از آغاز برنامه ریزی سفر تا کنون قدردانی کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.