دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

جان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در گروی ساخت یک پل عابر هوایی

پل هوایی2

اینجا خیابان اصلی در منطقه دولت آباد استان کرمانشاه است.خیابانی پر تردد که روزانه شاهد عبور و مرور تعداد بسیار زیادی از افراد، بویژه دانشجویان چهار دانشکده دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بوده و جان بسیاری از دانشجویان را که هر روزه برای رفتن به سر کلاس هایشان از آن عبور می‌کنند، به خطر انداخته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مفدا کرمانشاه، اینجا خیابانی اصلی در منطقه دولت آباد استان کرمانشاه است. خیابانی پر تردد که روزانه شاهد عبور و مرور تعداد بسیار زیادی از افراد، بویژه دانشجویان چهار دانشکده  دانشگاه علوم پزشکی بوده و جان بسیاری از دانشجویان را که هر روزه برای رفتن به سر کلاس‌هایشان از آن عبور می‌کنند، به خطر انداخته است.

همه روزه عابران بسیاری، مجبورند از عرض این خیابان عبور کنند. دانشجویان نیز از جمله افرادی هستند که ناگزیر برای نشستن بر سر کلاس‌های درسی خود از عرض این خیابان می‌گذرند.

اما متاسفانه در اینجا، پل هوایی مخصوص عابرین وجود ندارد.

شاید بتوان به جرأت اعلام کرد که در بروز این تصادفات به ندرت شهروندان مقصر باشند، اما به قاطعیت گاهی کوتاهی مسؤولان نیز می‌تواند دلیل اصلی مرگ عابران باشد.

 وقتی صحبت از قشر دانشجو به میان می‌آید، همگی به آنها افتخار می‌کنیم و آنها را آینده ساز کشور می‌نامیم، به طرق مختلف از آنها تقدیر می‌کنیم، امــــا هیچ ارگانی از شهرداری گرفته تا سازمان‌های مرتبط و مسئول، در اینجا جانشان را نجات نمی‌دهند.


در گفتگوی شاهدان و بسیاری از افراد با دبیران  پایگاه خبری مفدا و شورای صنفی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی، که به صورت میدانی به منظور بررسی جدی از مشکلات موجود در محل عبور و مرور دانشجویان حضور پیدا کرده بودند، متوجه شدیم در این خیابان پر تردد، تصادفات جان بسیاری را گرفته و شهروندان عزیز و دانشجویان چهار دانشکده ی پیراپزشکی،پرستاری و مامایی،بهداشت و صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خطرند. متاسفانه روز ۲۱ مهرماه ۹۸، تصادف یک وانت بار  با دانشجویانی که در حال عبور از عرض این خیابان بودند نیز منجر به آسیب به یکی از دانشجویان این دانشگاه شد که خوشبختانه ایشان هم اکنون در سلامت کامل به سر می‌برند، اما این موضوع می‌تواند زنگ خطری برای تمامی ما اعم از مسؤول و غیر مسؤول باشد.

شاید آینده‌ای که منتظر حضور این آینده سازان است، می‌تواند با مرگ این عزیزان پایان یابد و صندلی‌هایی که به دانشجویان‌مان اختصاص دارد گاهی خالی می‌شوند، خانواده ها داغدار می‌گردند و عزیزانشان در اثر نبود پل هوایی عابر پیاده از دست رفته و دچار هزاران مشکل می‌شوند.

در سال‌های گذشته نیز مکاتبات بسیاری از سوی مسؤولان و مدیران دانشگاهی و اعضای قبلی شورای صنفی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در این خصوص صورت گرفت و مسؤولان مربوطه نیز قول‌های همکاری بسیاری را دادند، اما تا به حال هیچکس برای نصب این پل پیگیری و اقدامی نکرد.

از مسؤولان محترم و مدیران استان خواهشمندیم که برای نجات جان عابرین، اقدامات فوری انجام دهند و شهروندان و دانشجویان عزیز را از هرگونه خطر نجات دهند.

بی شک هر کس انسانی را زنده بدارد، چنان است که تمام مردم را زنده داشته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.