دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

توسعه کشورها نیازمند آگاه سازی و آموزش افکار عمومی می‌باشد و بدون این افزایش آگاهی توسعه همه جانبه اتفاق نخواهد افتاد. بر این اساس رسانه‌های دانشجویی به عنوان یک بستر مناسب برای فعالیت دانشجویان دارای دغدغه، نقش بسیار مهمی در ارتقا فرهنگی و ارتقا آگاهی اجتماعی و ایجاد حس مشارکت و مسئولیت‌پذیری در بین دانشجویان و دانشگاهیان دارند.

به گزارش مفدا فسا، جلسه کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی با حضور اعضا در محل معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار گردید.

با توجه به نقش مهم نشریات دانشجویی در انعکاس واقعیت‌ها و نقادی منصفانه در محیط دانشگاه،  نشریات دانشجویی واقعیت‌های موجود در فضای دانشگاه را منعکس می‌کنند که ممکن است مدیران دانشگاهی از کنار آن‌ها عبور کرده باشند.  این نشریات فضای دانشگاه را نسبت به گفتمان‌های موجود جامعه حساس می‌کنند همچنین مباحث مرتبط ترویج علم را در دانشگاه‌ها گسترش می‌دهند. در واقع نشریات دانشجویی مسئولیت اجتماعی دانشگاه را یادآور می‌شوند و دغدغه‌های صنفی و رفاهی، آموزشی و علمی دانشجویان را منعکس و بستر لازم را برای گفتگو و ارتباط بین سلایق متنوع فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را فراهم می‌نمایند.

در این جلسه درخواست های واصله از سوی متقاضیان مورد بررسی قرار گرفت و همچنین در خصوص مهیا سازی بستر فعالیت های نشریات دانشجویی در فضای دانشجویی و راهکارهای آن، اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.