دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹

بیانیه انجمن های اسلامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در محکومیت جنایات ارتش ترکیه

کردها

جمعی از تشکل‌های دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در محکومیت جنایات ارتش ترکیه علیه کردهای کشور سوریه، بیانیه‌ای منتشر کردند.

به گزارش مفدا اصفهان، متن این بیانیه به شرح زیر است:

إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ کُلَّ خَوَّانٍ کَفُورٍ أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَی نَصْرِهِمْ لَقَدِیرٌ

قطعا خداوند از کسانی که ایمان آورده‏‌اند دفاع می‌کند زیرا خدا هیچ خیانتکار ناسپاسی را دوست ندارد. به کسانی که جنگ بر آنان تحمیل شده رخصت[جهاد] داده شده است چرا که مورد ظلم قرار گرفته‏‌اند و البته خدا بر پیروزی آنان سخت تواناست.

بازهم جنگ، بازهم تجاوز و بازهم تعدی به خاک همسایه به بهانه مبارزه با تروریست اما به کام تروریست بیش از ۸ سال از آغاز جنگ داخلی سوریه می‌گذرد، هزاران انسان کشته شدند، ناپدید شدند، آواره شدند پناهنده شدند.

آیا این همان قیمتی است که برای داشتن یک زندگی آرام در سرزمین مادری، توسط مردمانی که صاحب آن خاک هستند، بایستی پرداخت گردد؟

افکار عمومی جهان خوب می‌داند #کورد های سوریه در چند سال گذشته نقش کلیدی در شکست داعش و داعشیسم داشته و به نیابت از تمام جهان و برای دفاع از انسانیت مبارزه طاقت‌فرسایی را انجام داده‌اند. با این حال، متاسفانه امروز مورد حمله جنایتکارانه ارتش ترکیه  قرار گرفته‌اند و شاهد از دست دادن عزیزان خود هستند.

جنایت علیه انسان از هر نژاد و دین و زبانی در هر جایی که باشد، هر اسمی که داشته باشد، محکوم و مذموم است. خواه مسلمان باشد خواه غیر مسلمان. در نظام حقوق بین‌الملل نیز هرگونه حمله مسلحانه یک دولت به سرزمینی بیگانه، اقدامی نامشروع است، مگر آنکه آن حمله در مقام دفاع مشروع و مسبوق به تهاجم خارجی انجام شود.

در اوضاع و احوالی که پیش آمده، خطر بی ثبات تر شدن بیشتر منطقه و احیای مجدد داعش شدت یافته است و این عملیات غیرقانونی بیش از همه غیرنظامیان بی گناه را در معرض نسل کشی عامدانه قرار داده است.

انجمن های اسلامی دانشجویان، این نسل کشی را شرم آور و مصداق جنایت جنگی دانسته و آن را به شدت محکوم نموده و با برادران و خواهران #کورد خود ابراز همدردی می‌نماید.

شیوەنی من، شیوەنی ئینسانییه
بانگی ئازادی و گڕۆی یەکسانییه
شیوەنی من، شینی کوردی بێ بەشه
ئەو گەلەی حاشا دەکەن لێی و هەشه

انجمن‌های اسلامی:

- دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
- دانشجویان راه امید دانشگاه اصفهان
- دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان
- دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه اصفهان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.