سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱

اولین ربات انسان نما پوشیده شده با پوست مصنوعی ساخته شد

پوست مصنوعی

تولید پوست های الکترونیک برای پوشاندن بدن ربات ها پدیده تازه ای نیست، ولی تولید یک ربات کاملاً پوشیده شده از این مدل پوست برای اولین بار است که رخ می دهد.

به گزارش مفدا  به نقل از نیواطلس، اولین بار پژوهشگران در سال ۲۰۱۱ موفق به ساخت پوستی مصنوعی و ۶ ضلعی برای پوشاندن بدن ربات ها شدند که قادر به درک احساس لامسه بود و اکنون این طرح در ابعادی بزرگ تکرار شده است.

محققان هشت سال پیش ۳۱ تکه پوست ۶ ضلعی رباتیک را برای پوشاندن یک ربات کوچک مورد استفاده قرار دادند و اکنون برای اولین بار بار بدن یک ربات بزرگ به اندازه انسان را با استفاده از ۱۲۶۰ سلول پوستی شش ضلعی پوشاندند.

محققان دانشگاه مونیخ میگویند این سلول ها مجهز به حسگرهایی قوی هستند که مثل کندوهای زنبور عسل در کنار یکدیگر قرار می گیرند و قادر به فهم فشار، دما، شتاب و نزدیک شدن جسمی دیگر هستند.

ربات انسان نما پوشیده شده با پوست مصنوعی,اخبار علمی,خبرهای علمی,اختراعات و پژوهش

چالش اصلی برای پوشاندن کامل بدن یک ربات با استفاده از این سلول های پوستی، دشواری محاسبات رایانه ای برای انجام وظیفه های مدنظر حسگرهای یاد شده است که با ارتقای سیستم عصبی حسگرهای مورد استفاده این مشکل هم برطرف شده است. قطر هر یک از این سلول ها فعلاً ۲.۵ سانتی متر است که قرار است در آینده کم تر شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.