سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶

با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران؛

همایش پیاده‌روی به مناسبت اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار شد

دکتر نمکی

همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار شد.

به گزارش مفدا قم، دکتر سعید نمکی در همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت  ضمن بیان این مطلب افزود: آن زمان کودکانمان را با ۶ دلار علیه ۶ بیماری واکسینه می‌کردیم. همچنین گسترش خانه‌های بهداشت کمک زیادی به ارتقای سطح سلامت کشور کرد.

وی افزود: امروز گرفتار چالش بیماری‌های غیرواگیر هستیم که نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یکی از عوامل این تغییر ورزش همگانی است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که خوشحالم نشست منطقه‌ای را با ورزش همگانی شروع کردیم، گفت: وزیر وزرش و شهردار تهران از حامیان ورزش همگانی هستند و ورزش قهرمانی هم از دل ورزش همگانی می‌روید. 

همایش پیاده‌روی به مناسبت شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت  صبح امروز با حضور وزرای بهداشت و ورزش و شهردار تهران و مدیر کل دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار شد.

‬‬

تلاش برای ایجاد جامعه‌ای با نشاط و سالم

‪‎‪ وزیر ورزش و جوانان گفت: تلاش می‌کنیم با اقدامات گسترده در حوزه ورزش بتوانیم جامعه‌ای بانشاط و سالم داشته باشیم

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان نیز صبح امروز در این همایش پیاده‌روی گفت: باور جدی داریم که اگر در مسیر توسعه اجتماعی و انسانی، سرمایه‌گذاری برای سلامت جسم و روح مردم انجام می‌شود یک چندم سرمایه‌گذاری برای درمان آنها خواهد بود.

سلطانی فر تاکید کرد: تلاش می‌کنیم با اقدامات گسترده در حوزه ورزش بتوانیم جامعه‌ای بانشاط و سالم داشته باشیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در توسعه ورزش همگانی سه برنامه را دنبال کردیم. برنامه ورزش تابستانه در همه شهرستان‌ها که شامل مراسم پیاده‌روی، کوهنوردی، ورزش‌های محلی و بومی بود که پوشش ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفری داشت.

برنامه ورزش روستاییان تحت عنوان جام خوشه چین با پوشش ۱.۵ میلیون نفری که  برای رقابت رشته‌های محلی و بومی شروع شده است و تا دهه فجر نتایج آن مشخص می‌شود. همچنین برنامه المپیک استعدادهای برتر برای سنین ۱۰ تا ۱۵ سال با هدف گسترش ورزش همگانی و استعدادیابی دو سال است که انجام می‌شود.

در پایان این مراسم مدال افتخار آفرینی به دلیل توسعه ورزش های همگانی و سلامت از سوی وزارت ورزش و جوانان به وزیر بهداشت اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.