سه‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷

روز خوش آزادی!

سپاهان

بعد از ظهر روز چهارشنبه ۱۷ مهر سال ۱۳۹۸، ۴دختر با پیراهن های زرد رنگ تیم سپاهان در مقابل تابلوی بزرگ استادیوم آزادی رویت شدند و بعد از برخورد خبرنگار یکی از خبرگزاری ها با آنها و انتشار عکسشان در آن خبرگزاری و پس از آن در بسیاری از رسانه های رسمی و غیر رسمی، تقریبا تمام جامعه فوتبالی ایران خبر دار شدند که دخترهای سپاهانی جهت شرکت در اولین حضور رسمی بانوان ایرانی در استادیوم آزادی و برای تماشای دیدار تیم ملی ایران با کامبوج به تهران رفته اند. گزارش زیر از زهرا سرشوق خبرنگار مفداست که از اصفهان به آزادی رفته بود:

روز پنجشنبه ۵ ساعت مانده به شروع بازی ایران-کامبوج مقابل در های پارکینگ ۱۹و۲۰ ورزشگاه آزادی جمع زیادی از دخترهای فوتبال دوست ایرانی دیده می شدند و در نهایت با باز شدن درهای پارکینگ دختر ها وارد محوطه شدند. ابتدا با پذیرایی به آنها خوش آمد گفته شد و با اتوبوس ها به سمت در شرقی ورزشگاه حرکت کردند. ناظران فیفا و ای اف سی نیز در کنار همین دختران و با همین اتوبوس ها تردد میکردند.
از جیغ های لحظه ورود به تونل شماره۴ که بگذریم، حس و حال عجیب دخترها، اشک شوق هایی که ریخته می شد و تمام دوربین هایی که فقط روی سکوهای ۶تا۱۰ ورزشگاه زوم شده بودند گواه بر اهمیت بالای این رویداد بود.
شاید دیدن صحنه کرنر احسان حاج صفی از روی سکوهای ورزشگاه برای آقایان جذابیت خاصی نداشته باشد ولی برای من حس عجیبی درونم بوجود آمده بود و در ذهنم صحنه ای که در آن لحظه در تلویزیون نشان داده میشد نمایان میشد.
در چهره شاد دخترها که نگاه میکردم ناخودآگاه لبخند میزدم و خوشحال میشدم که بالاخره شرایط برای رسیدن حقمان فراهم شد.  گل های متعدد در این بازی شور سکوهای دختران را بیشتر میکرد و نتیجه ۱۴-۰ این بازی را به یکی از پرگل ترین ها در تاریخ فوتبال تبدیل کرد.
یکی از نکات جالب این دیدار حضور نیروهای انتظامی خانم در میان سکوها بود و جالب تر آن که تمام آنهایی که من با آنها برخورد داشتم به طور عجیبی مهربان بودند و آرامش خاصی داشتند و بجز یک برخورد، که آن هم پیش از بازی توسط همیارهوادار ها به هواداران توضیح داده شده بود که یک سری مسائل را رعایت کنند، دیگر شاهد مشکلی نبودیم و همه از بازی لذت میبردند.
این روز نقطه عطفی در تاریخ کشور ایران خواهد بود و سرآغاز نقش آفرینی بیشتر بانوان ایرانی در سایر امور می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.