چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵

توصیه به کارمندان؛

از نشستن های ریلکس روی صندلی بپرهیزید

01

یک متخصص حرکات اصلاحی در اولین کارگاه آموزشی حرکات اصلاحی در محیط کار که ویژه پرسنل و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد برگزار شد اظهارکرد: ریلکس نشستن بر روی صندلی باعث ایجاد فشار به قسمت مهره های کمر و همچنین موجب بیرون زدگی دیسک از ناحیه پشت می شود.


به گزارش مفدا یزد دکتر رضا شریفات پور در ادامه تصریح کرد: بیشترین زمانی که باعث بروز بیماریها و ناهنجاریها در فرد می شود زمانی است که فرد سرکار است و در نهایت شغل خود را از دست می دهد. نتایج بررسی ها  که در یزد انجام شد نشان می دهد؛ ارتباط نزدیکی بین دفعات مرخصی گرفتن افراد شاغل به علت  بروز بیماریها و ناهنجاریهای بدن  وجود دارد.

وی افزود: سردرد و کمردرد یکی از بیماریهای شایع در کارمندان است، همچنین استفاده از تلفن همراه  و گوش های هوشمند باعث ایجاد ناهنجاری در بدن می شود.

وی با اشاره به ارتباط بین زاویه سروگردن هنگام استفاده از موبایل گفت: هرچه زوایای سروگردن را بیشتر تغییر دهید نیروی بالاتری به مفاصل گردن و عضلات وارد می شود.

شریفات با اشاره به نتایج به کارگیری حرکات اصلاحی در محیط کار گفت: پیشگیری از بروز اختلالات اسکلتی عضلانی در بین شاغلین مانند کمردرد و دردشدید دست، دردناحیه گردن و ناحیه زانو از مهمترین فواید نتایج به کارگیری حرکات اصلاحی در محیط کار است.

این متخصص حرکات اصلاحی تصریح کرد: کمک به پیشگیری از حوادث شغلی، افزایش میزان رضایتمندی کارکنان، بهبود سطح رفاه و تندرستی کارکنان، کمک به افزایش بهره وری در کار و کمک به افزایش تولید از مهمترین فواید انجام حرکات اصلاحی است.

وی یادآورشد: ماندن در یک وضعیت خاص به مدت طولانی که موجب کاهش حرکت خون در اندامها و کاهش فعالیت عضلات می شود مانند نشستن طولانی و عمودی بدون تکیه گاه از ریسک فاکتورهای شغلی محسوب می شود.

دکتر شریفات پور توصیه کرد: از نشستن های طولانی مدت و غلط بپرهیزید چرا که عدم رعایت این مهم موجب می شود شما را از ادامه کار و شغل دور کند.

این متخصص حرکات اصلاحی گفت: انجام فعالیت های تکراری مانندت ایپ کردن، کار با موس، نگاه مداوم به مانیتور، پانچ و منگنه و کار با ماشین حساب از مهمترین ریسک فاکتورهای شغلی است.

شایان ذکر است، این دوره آموزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.