یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹

با حضور مسئولان معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه؛

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه از خوابگاه بوستان

بازدید نظری

در بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به همراه مسئولان این معاونت، دکتر نظری پای صحبت های دانشجویان ساکن خوابگاه نشست و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات دانشجویان قرار گرفت و بر حل آنها در مدتی کوتاه تاکید کرد.

به گزارش مفدا تبریز، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز به همراه مسئولان این معاونت به منظور بررسی وضعیت و مشکلات خوابگاه بوستان از بخش های مختلف این خوابگاه بازدید کرد و از نزدیک با دانشجویان ساکن در این خوابگاه به گفت و گو نشست.

در این نشست صمیمی، دانشجویان به بیان نکته نظرات خود پیرامون شرایط خوابگاه بوستان پرداختند و دکتر نظری به سوالات و موارد مطرح شده توسط دانشجویان پاسخ داد.

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو بدون توجه به امکانات و ظرفیت های دانشگاهی و کمبود ظرفیت خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تبریز از مواردی بود که دانشجویان در این نشست مطرح کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پاسخ به کمبود ظرفیت خوابگاه های دانشگاه گفت: برای حل این مشکل، پیشنهاد اجاره و ساخت خوابگاه جهت تصویب به هیئت رئیسه دانشگاه ارائه خواهد شد و بنده نیز به جد پیگیر این موضوع خواهم شد.

وی همچنین عنوان کرد: تصمیم به افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه در حیطه مسئولیت های وزارت بهداشت است و این دانشگاه در این زمینه فاقد مسئولیت است و بر اساس سیاست های مسئولان عالی وزارت عمل می کند.  

به کار گیری نیروهای حراستی در بخش کارشناسی خوابگاه دانشجویان از دیگر مواردی بود که دانشجویان در این جلسه مورد انتقاد قرار دادند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در پاسخ به این انتقاد اعلام کرد: نیروهای مد نظر نگهبانان حراست بودند که قبلا به حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی منتقل شده اند و قرار نیست به عنوان مسئول خوابگاه منصوب شوند. 

پایین بودن سطح کیفیت غذاهای دانشجویی، مشکلات در زمینه تغذیه مانند منوی سوم از مواردی بود که در این جلسه توسط دانشجویان حاضر مطرح گردید.

دکتر مهدی نظری در پاسخ به این انتقادات گفت: منوی سوم در وعده های غذایی با هدف افزایش تنوع غذایی و همچنین استفاده از میوه جات و سبزیجات در رژیم غذایی دانشجویان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه برای افزایش کیفیت غذاهای ارائه شده به دانشجویان تهیه مواد اولیه از مرغوب ترین کالاهای موجود در بازار و برگزاری کلاس آموزشی برای آشپزها در دستور کار معاونت قرار دارد، ادامه داد: شفافیت در راس امور معاونت است و اعضای شورای صنفی می تواند با هماهنگی کارشناسان تغذیه به صورت سرزده از انبار و شرایط پخت غذا بازدید نمایند. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در مورد افزایش قیمت غذای دانشجویی با اشاره به اینکه این قبیل موضوعات مستقیما با آیین نامه ها و دستورالعمل های وزارتی مرتبط است، گفت: دانشگاه هیچ نقشی در افزایش قیمت غذای

دانشجویی ندارد و بر اساس آیین نامه های وزارتی عمل می کند. همچنین وام های دانشجویی طبق بخش نامه های وزارتی جهت اجرا به دانشگاه ها ابلاغ می گردند و دانشگاه ها در این زمینه تصمیم گیر نیستند.

مساله نصب دوربین های مدار بسته در خوابگاه ها از موضوعاتی بود که با انتقاد دانشجویان همراه بود و دکتر مهدی نظری در واکنش به این انتقادات با اشاره به اینکه برای این موضوع قبل از حضور بنده به عنوان معاون فرهنگی و

دانشجویی اقدام شده است، اعلام کرد: نصب دوربین در خوابگاه در راستای حفظ امنیت خوابگاه ها است و در حقیقت دانشجویان ساکن خوابگاه از این موضوع منتفع می شوند و اقدامی علیه دانشجویان نیست.

کم بودن حجم و سرعت اینترنت خوابگاهی از دیگر مواردی بود که دانشجویان خوابگاهی به آن انتقاد داشتند و دکتر مهدی نظری در این زمینه عنوان کرد: این موضوع به صورت کارشناسانه بررسی خواهد شد و در کوتاهترین زمان

ممکن این مشکل حل شود.

افزایش تعداد استفاده از امکان فراموشی کارت از دیگر درخواست های دانشجویان از معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه بود. دکتر مهدی نظری در این مورد گفت: حداکثر تعداد استفاده از امکان فراموشی کارت، سه نوبت در ماه در

نظر گرفته شده است و علت این امر هم برای پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی و متضرر نشدن خود دانشجویان است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.