چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۰

انسان، غذا و آینده، به مناسبت روز جهانی غذا

غذا

از سال ۱۹۴۵ به بعد بود که سازمان فائو که در واقع نام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد است، به افتخار سالروز تاسیسش روز ۱۶ اکتبر را که برابر است با ۲۴ مهر ماه، روز جهانی غذا نام گذاری کرده است.

به گزارش مفدا یاسوج؛ ۲۴ مهر برابر با ۱۶ اکتبر سالروز جهانی غذا و روز مبارزه با فقر و گرسنگی در سرتاسر جهان می باشد. 

متاسفانه با وجود بالا بودن میزان ابتلا به چاقی و اضافه وزن در بسیاری از کشورهای ثروتمند و توسعه یافته جهان و گسترش روزافزون آمار آن، در حال حاضر حدود ۸۰۰ میلیون نفر در جهان از حق اساسی و ابتدایی خود یعنی دسترسی به غذای کافی به منظور بهره مندی از یک زندگی سالم و فعال محروم می باشند که این دوگانگی و تضاد به روشنی موید الگوی تولید، توزیع و مصرف ناعادلانه غذا در میان کشورهای جهان است.

همان طور که می دانیم هدف اصلی از نکوداشت سالروز جهانی غذا، مبارزه با فقر و گرسنگی و تقویت سیاست گذاری و انسجام بخشی برنامه های اجرایی دولت ها و سازمان های مرتبط در زمینه ریشه کن نمودن آن (فقر) می باشد.

توانایی ذهنی پایین در یادگیری، بهره وری ناکافی، ابتلا به بیماری های متعدد به علت ضعف در سیستم ایمنی بدن و پایین تر آمدن سن امید به زندگی از مهم ترین تهدیدهای پیش روی گرسنگان جهان محسوب می شود.

مهندس احمد جاودانه، مدیر مفدا شعبه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، مسئول روابط عمومی معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و کارشناس ارشد مهندسی علوم و صنایع غذایی، ضمن تبریک روز جهانی غذا بیان داشت: این روز، روز همدردی با گرسنگان است که از ابتدایی ترین حق زندگی محروم اند و در این محرومیت، دستان بی توانشان از دامان زندگی کوتاه می شود.

وی افزود: باید قدر غذا، این نعمت آغازین خلقت را بدانیم و با مصرف درست و عدم اسراف، با گرسنگان جهان همدردی کنیم.

جاودانه اذعان داشت: هنگام دور ریختن غذا به این بیندیشیم که این غذا می تواند گرسنه ای را برای یک روز هم که شده از گرسنگی و مرگ نجات دهد پس از مصرف بی رویه غذا بپرهیزیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.