یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵

دورهمی "قلب های یکصدا" در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد

دورهمی قلب های یکصدا دانشگاه علوم پزشکی کرمان به روایت تصویر

آذرماه سال ۹۷، سیروس جوان دانشجوی نابینا در صحبت‌هایی بیان می‌کند که برای دانشجویان نابینا منابع درسی و آموزشی که به خط بریل و یا به صورت صوت باشد کم و یا موجود نیست و این باعث می شود بسیاری از نابینایان از ادامه راه باز بمانند. همین صحبت جرقه ‌ای شد تا عده‌ای از دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمان "کمپین قلب‌های یکصدا" را راه انداری کنند تا کمکی برای دانشجویان نابینا باشد.

به گزارش مفدا کرمان، آذرماه سال ۹۷، سیروس جوان نابینا و دانشجوی کارشناسی رشته علوم سیاسی در صحبت هایی بیان می کند که برای دانشجویان نابینا منابع درسی و آموزشی که به خط بریل و یا به صورت صوت باشد کم است و یا موجود نیست و این کمبود باعث می شود بسیاری از نابینایان که قصد ادامه تحصیل دارنداز ادامه راه باز بمانند.

همین صحبت جرقه ای شد تا عده از دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی کرمان کمپین قلب های یکصدا  را راه انداری کنند تا کمکی برای دانشجویان نابینا باشد این کمپین تنها محدود به دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی نشد و دانشجویان سایر دانشگاه های استان کرمان نیز به این کمپین پیوستند.

 دانشجویان، متعهد شدند تا منابع آموزشی رشته علوم سیاسی را برای سیروس و دانشجویان نابینا به صدا تبدیل کنند، آنها برنامه ریزی کرده بودند که یکسال به طول می انجامد این کار انجام شود اما با مشارکت دانشجویان این طرح دو ماهه اجرایی شد.

و اکنون اعضای این کمپین تصمیم دارند که کتاب هایی غیر از کتاب های درسی را برای نابینایان تبدیل به صوت کنند.

۲۳ مهرماه به مناسبت روز جهانی نابینایان، اعضای کمپین قلب های یکصدا در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی کرمان گرد هم آمدند تا از دانشجویانی که کتاب های دانشجویان نابینا را به فایل صوتی تبدیل کردند تقدیر شدند و دانشجویان نابینا هم از دنیای خود سخن گفتند.

"احمدرضا" یکی از دانشجویان نابینا کارشناسی ارشد مشاوره خانواده است که در این دورهمی حضور یافت و از خود سخن گفت، او معتقد بود که این شعاری که همه می گویند معلولیت محدودیت نیست را قبول ندارد.

 وی این شعار را یک شعار کلیشه ای می داند و معتقد است: ما می دانیم که معلولیت محدودیت است اما هنری که می توانیم داشته باشیم این است  با وجود محدودیتمان با تلاش و سختکوشی  بتوانیم راه خود را پیدا کنیم و به هدف خود برسیم.

"دکتر عباس پرداختی" معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمان  نیز در این دورهمی مهمترین موضوع در این کمپین را تعهد اجتماعی عنوان کرد.  

این دورهمی با قدردانی از دانشجویانی که کتاب‌ها را به فابل صوتی تبدیل کرده بودند و گرفتن عکس یادگاری پایان یافت.

 همچنین در این مراسم به قید قرعه به پنج نفر از کسانی که در این مراسم شرکت کرده بودند هدایایی که ساخته هنر دست تعدادی از نابینایان بود، تقدیم شد.

آلبوم تصویری مراسم:

http://www.mefda.ir/photo/۱۲۲۵۶۸

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.