شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۸

پیام دکتر کوروش عزیزی به مناسبت فرا رسیدن هفته ملی تربیت بدنی و ورزش

کوروش عزیزی

به مناسبت فرا رسیدن ۲۶ مهر، هفته ملی ورزش و تربیت بدنی، از سوی دکتر کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیامی صادر شد.

به گزارش مفدا شیراز، به مناسبت فرا رسیدن ۲۶ مهر، هفته ملی ورزش و تربیت بدنی، از سوی دکتر کوروش عزیزی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پیامی صادر شد.
متن این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ز نیرو بود مرد را راستی، ز سستی کژی آید و کاستی

اصولا ورزش به عنوان یکی از ارکان اصلی تامین سلامت روح و جسم در کنار ایجاد شادی و نشاط می تواند عاملی مهم برای ارتقاء سطح سلامت در جامعه تلقی گردد، از همین روی می توان گفت که ورزش نه محدود به یک هفته ملی و یا روزی خاص بلکه در تمامی ایام و ساعات زندگی بشر باید جاری و سیال باشد.

در سایه ورزش است که جسم به ریاضت و بالندگی رسیده و روح در سایه همین بالندگی به پویایی و آرامش می رسد و مصداق واقعی "عقل سالم در بدن سالم" می شود.

در واقع آنچه که در تجربیات آموزشی خود و همکارانم در دانشگاه دیده ام و با اصول یافته های علمی نیز مطابقت دارد، آن است که دانشجویانی که روزانه زمان و وقت مشخصی را برای ورزش اختصاص داده اند، در امور درسی و آموزشی نیز موفق تر و    بالنده تر بوده اند.

عزیزان من، جوانی روزگاری ارزشمند و بی بازگشت است که پس از سپری نمودن آن، ممکن است هر روز به لحظات از دست رفته آن بیندیشید و بابت کارهایی که توان آن را داشتید و انجام ندادید غبطه بخورید، یکی از این امور که ممکن است باعث حسرت در آینده باشد، همین نپرداختن به امر ورزش در ایام و روزهای جوانیست که دیگر تکرار شدنی هم نخواهد بود.

هر چند که ورزش سن و سال نمی شناسد و هر سنی اززندگی ورزش مناسب خود را داشته و اصولا سیر ورزش هرگز از زندگی جدا نمی شود ولی حلاوت و شیرینی که ورزش در ایام جوانی در وجود آدمی ایجاد می کند و نشاطی را که به جسم و روح تزریق می کند، با هیچ سن و سال دیگری قابل مقایسه نمی باشد.

خوشبختانه، دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در کنار تمام امتیازات خود، صاحب افتخارات بسیار در امر ورزش و تربیت بدنی در سطح ملی و بین المللی نیز می باشد، هم اینک دارای امکانات و مجموعه های ورزشی مناسب و در خور توجهی می باشد که      می تواند بخش قابل توجهی از نیازهای ورزشی شما دانشجویان، همکاران و خانواده های گرامی شما را برآورده سازند که آرزو   می کنم تا روزی این امکانات و تجهیزات بقدری گسترش یابند که همه نیازهای خانواده بزرگ علوم پزشکی شیراز را برآورده سازند.

در کنار این امکانات سخت افزاری، تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از نیروهای مجرب و کار آزموده ای بهره میبرد که هر کدام در رشته و رسته خود در سطح استان و کشور صاحب نام و آوازه ای می باشند که همه این امکانات در جوار مدیریت تخصصی و علمی جناب آقای دکتر محسن داودی می تواند نوید آینده ای بسیار درخشان تر و افتخارآمیزتر از امروز را بدهد.

جای دارد که خدا قوت و خسته نباشید مجددی بگویم به حضور همه کارکنان تلاشگر و کار بلد مدیریت تربیت بدنی و نیز دانشجویان ورزشکار این دانشگاه که در تمامی وقایع ورزشی سال های گذشته تا کنون، خوش درخشیده اند.

امسال، آغاز هفته ملی تربیت بدنی و ورزش مصادف شده با ایام سوگ اربعین حسینی (ع) و چه حیف است که یادی نکنیم از پهلوانان بزرگ عرصه کربلا که در کنار بالندگی جسم و قدرت بدنی، طریقت پهلوانی وجوانمردی را برای همیشه جاودان ساختند و الگویی را در برابر همه مردم بویژه ورزشکاران وجوانمردان اعصار قرار دادند تا راه و منش پهلوانی برای همیشه ماندگار بماند.

انشاالله همه ما بویژه جوانان ورزشکار دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مسیر جوانمردی و مردانگی، امام حسین (ع) و عباس(س) را الگو و آئینه رفتاری خویش قرار دهند.

دکترکوروش عزیزی

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.