یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵

صدور مجوز استخدام دو هزار نیروی هیأت علمی تمام وقت برای دانشگاه‌های علوم پزشکی/کمبود شش هزار عضو هیأت علمی

استاد دانشگاه های علوم پزشکی

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز استخدام ۲۰۰۰ نفر هیات علمی تمام وقت به صورت پیمانی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور از طرف سازمان اداری استخدامی صادر شد.

به گزارش مفدا، سیدکامل تقوی نژاد ضمن تشکر از تلاش و پیگیری های وزیر بهداشت و  همچنین همراهی رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در زمینه رفع نیازهای نیروی انسانی حوزه سلامت کشور افزود: با جذب این تعداد هیات علمی انتظار می رود با توجه به افزایش تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی و افزایش تعداد بازنشستگان هیات علمی در دانشگاه ها، بخش عمده ای از مشکلات حوزه آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مرتفع شود.

وی با اشاره به شاخص فعلی نسبت هیات علمی به دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: این شاخص در حال حاضر به ازای هر ۱۶.۵۷ دانشجو یک نفر هیات علمی است که انتظار داریم با جذب ۲هزار هیات علمی پیمانی جدید، این رقم به ۱۳.۸ دانشجو به ازای هر  یک نفر هیات علمی برسد و رشد ۱۶ درصدی را  در این بخش شاهد باشیم.

تقوی نژاد با اشاره به تکالیف حوزه آموزش وزارت بهداشت در اسناد بالادستی، خصوصا برنامه ششم توسعه عنوان داشت: دولت موظف شد به منظور حضور موثر نظام آموزش عالی کشور در تولید، توسعه و نشر علم و فناوری و تربیت دانشجو در سطح بین‌المللی و برقراری توازن و ارتقای کیفیت آموزش عالی و پژوهش و فناوری، نسبت به ارتقای شاخص دانشجو به عضو هیات علمی اقدام نماید.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: در حال حاضر۱۲هزار و ۵۰۳ نفر هیات علمی پیمانی و رسمی، پنج هزار و ۱۶۷ نفر هیات علمی تعهد خدمت و ۳۹۰ نفر هیات علمی قراردادی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه آموزش به فعالیت مشغول هستند.

گفتنی است چندی پیش قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مفدا از کمبود شش هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داده و بیان داشت: ما به دنبال کسب مجوزهای لازم از سوی سازمان امور اداری استخدامی جهت جذب اعضای هیأت علمی مورد نیاز خود هستیم.

دکتر حمید اکبری خاطر نشان کرده بود: در حال حاضر در مجموع در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی تابعه وزارت بهداشت حدود ۱۹ هزار عضو هیأت علمی در حال فعالیت  هستند و این در حالی است که ما با کمبود حدود شش هزار عضو هیأت علمی روبه رو هستیم که در صورت دادن مجوز می‌توانیم از متقاضیان بسیاری که در این خصوص وجود دارند استفاده کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.